תוכן [ הסתר ]

עם כניסתנו לעשור השני של המאה ה-21, בכל יום שעובר אנחנו מפתחים תלות גדולה יותר במחשבים ובאינטרנט שלנו. בין אם מדובר על מקומות עבודה, או שימוש במחשבים לצרכים אישיים, הסכנות שבאינטרנט תמיד נמצאות מעבר לפינה.

אלפי האקרים מכל קצוות תבל עובדים ימים כלילות כדי לייצר עוד ועוד וירוסים קטלניים, והכל לשם היוקרה שבדבר, אבל לא רק. מדובר בתוכנות זדוניות אשר יכולות לפגוע במערכות המחשוב המובילות בעולם.

הדור החדש של ההאקרים מעוניין בקצת יותר מפיתוח סתם עוד וירוס פוגעני. הטרנד הלוהט בקרב מפתחי הוירוסים הוא פיתוח תוכנות ריגול. תוכנות אלו לא פוגעות במחשב שלך כלל, משתלטות עליו כמעט מבלי שתשים לב ושואבות ממנו מידע יקר ערך כמו סיסמאות, שמות משתמשים, ובמידה וביצעת רכישות באתרים עם אבטחה נמוכה – גם פרטי כרטיס אשראי.

לכן, אנו חייבים לספק לכל המכשירים שלנו שמחוברים לאינטרנט את ההגנה המרבית. אחת התוכנות המוצלחות שמתמודדות בגאון עם אותם איומים היא SpyBot Search & Destroy.

על התוכנה

צילום מסך של תוכנת CCleaner
SpyBot Search & Destroy, או בשמה העברי – ספייבוט חיפוש והשמדה, סורקת אחר קבצים זדוניים במחשב שלך ומשמידה אותם. התוכנה הוכחה כיעילה ביותר כנגד הוירוסים המוכרים בשוק. כמו כן, הממשק הנוח שלה מאפשר לסנכרן אותה עם תיבת המייל שלך, וכך גם החומר שמועבר אליך דרך המייל יהיה מוגן.

אחת הדרכים המוכרות של תוכנות ריגול להשתלט על המחשב שלך, היא באמצעות סרגל הכלים של הדפדפן. כאשר הנך מוריד תוספות לסרגל הכלים, אתה מקבל כמה הצעות לתוספות אחרות. חלק מתוספות אלו עלולות להיות תוכנות ריגול.

וירוסים מתוחכמים יותר מצליחים להתקין את עצמם ללא אישור מצידך על הדפדפן, והם פשוט יושבים על סרגל הכלים ומתחילים לדלות מידע. אחת ההתמחויות של תוכנת SpyBot Search & Destroy היא בזיהוי אותן תוספות זדוניות אשר לא אושרו על ידיך. התוכנה עורכת סריקה על סרגל הכלים במועד שהוגדר לה מראש ומסירה כל עקבות של תוספות אשר לא קיבלו את אישורך.

מחסלת גם וירוסים לא אלימים

כמו שציינו בתחילה, בעבר פיתחו האקרים וירוסים קטלניים לשם היוקרה. כיום, רבים מההאקרים הללו עובדים עבור חברות שיווק אינטרנטיות, שמבקשות לשאוב מהגולשים מידע ולנתב אותו עבור חומר שיווקי שנשלח אל הדפדפן בצורת חלונות פופ אפ או אל תיבת המייל שלך.

איך הם עושים זאת? פשוט מאוד. מספיק שתתפתה להתקין על סרגלים הכלים שלך איזושהי תוספת שמציעה האזנה לתחנות רדיו, או למשל הוספת סמיילים לצ'אטים או למיילים שלך.

ההאקרים השכילו לתרגם את עצם הנוכחות של התוספת על הדפדפן ישירות למידע אודות הרגלי הגלישה שלך, האתרים שבהם אתה מבקר וכו'. החברה שמספקת את התוספת מקבלת את המידע ומתאימה תוכן פרסומי בהתאם לפרופיל שעזרת לה ליצור.

SpyBot Search & Destroy יודעת לזהות, בין היתר, אילו תוספות שואבות מידע מנתוני הגלישה שלך. התוכנה נותנת לך לבחור האם ברצונך להמשיך עם התוספות או האם ברצונך להסיר אותה.

SpyBot Search & Destroy כמנקה עקבות

שימוש נוסף בתוכנת SpyBot Search & Destroy הוא בניקוי עקבות הגלישה. אם למשל אתה גולש במחשב ציבורי, בעבודה או בכל מחשב שאתה מעוניין שהיסטוריית הגלישה שלך תישאר אנונימית, ביכולתך להפעיל את האופציה בתוכנה. היא כבר תדאג להסיר את העקבות.

תוכנת SpyBot Search & Destroy

באמצעות תוכנת SpyBot Search & Destroy תוכל לנקות רוגלות ותוכנות זדוניות שמסתתרות במחשבך האישי, בקלות וביעילות, להגנה מקסימלית אל המחשב.

לחץ להורדה

נושאים חשובים


חומת אש

רק אחרי שמתקינים תוכנת חומת אש (פיירוול - Firewall) ומעיפים מבט ברשימת נסיונות הפריצה שהיא סיכלה, מבינים עד כמה חשוב היה להתקין אותה.

לקריאה נוספת

שחזור מידע

אובדן של מידע מהמחשב עשוי להיות בזמנים מסוימים עניין קריטי ורגיש. שחזור מידע נועד לספק מענה מיידי לתקלות דיגיטאליות שגרמו לאבדן המידע.

לקריאה נוספת

תוכנות ניקוי המחשב

עם השנים מתמלא המחשב שלנו בפסולת והופך בשל כך לאיטי יותר. תוכנות שהותקנו בעבר על המחשב וכבר הוסרו מזמן משאירות אחריהן שאריות

לקריאה נוספת

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

אבטחת מידע

כל הזכויות שמורות © 2013-2024