חומת אש - פיירוול - Firewall

תוכן [ הסתר ]

רק אחרי שמתקינים תוכנת חומת אש (פיירוול - Firewall) ומעיפים מבט ברשימת נסיונות הפריצה שהיא סיכלה, מבינים עד כמה חשוב היה להתקין אותה. מחשב פרטי המחובר אל האינטרנט ללא הגנה של תוכנת חומת אש עלול להוות קורבן קל לפורצים והאקרים (או סתם מציצנים) שיוכלו להשתלט עליו מרחוק, לגשת אל מידע רגיש המצוי בו, לגרום נזקים לקבצים השונים המאוחסנים בו, ועד כדי ביצוע פעולות בלתי חוקיות דרך המחשב החטוף. כיום יותר ויותר מחשבים מחוברים באופן קבוע אל האינטרנט, מה שמגדיל מאד את הפגיעות שלהם לאיומים חיצוניים.

תוכנת פיירוול טובה יכולה לחסום נסיונות גישה והשתלטות חיצוניים אלו, ולמנוע מהאקרים שונים את היכולת לסרוק ולאתר נקודות חלשות במערכת ההפעלה המותקנת במחשב שלך. חשוב לזכור כי תוכנת חומת אש (Firewall) אינה הופכת את המחשב לבלתי חדיר לחלוטין (בכדי להפוך אותו לבלתי חדיר ב-100% צריך לכבות אותו ולנתק אותו מן החשמל...), אך בהחלט ניתן להגיע לרמות גבוהות של אבטחה גם במחשבים ביתיים. בכדי לספק רמת אבטחה מינימלית חייב כל מחשב ביתי לכלול בנוסף אל תוכנת חומת אש טובה גם תוכנת אנטי וירוס (Anti-Virus) חזקה. רק השילוב בין שתי התוכנות יאפשר הגנה סבירה למחשב שלך.

תוכנת חומת האש של מיקרוסופט

במסגרת מערכות ההפעלה חלונות XP (בגירסת Service Pack 2) ומערכת וויסטה (Vista) קיימת מערכת חומת אש מובנית, המופעלת בתור ברירת מחדל עם התקנת מערכת ההפעלה (Microsoft Windows Firewall). יש להשאיר את מערכת חומת האש הזו עד להתקנת מערכת חומת אש חלופית!

תוכנות חומת אש דו-כיווניות של חברות אחרות

תוכנות אלה חוסמות גם איומים נכנסים וגם איומים יוצאים. בשני המקרים האתגר העומד בפני תוכנת חומת האש הוא גדול - לזהות בין תנועה לגיטימית לבין נסיונות פריצה וגניבה.

איומים נכנסים הינם נסיונות של גורמים חיצוניים לפרוץ אל המחשב שלך מבחוץ דרך רשת האינטרנט.

איומים יוצאים נוצרים כתוצאה מהדבקה של המחשב בווירוסים, סוסים טרויאנים ורוגלות, כאשר תוכנות אלה מנסות לשלוח את המידע שאספו במחשב שלך אל גורם חיצוני. קיימות שלוש דרכים עיקריות לטפל בנושא זה:

  • הכנת רשימת תוכנות מורשות על ידי יצרנית חומת האש (whitelist).
  • הכנת רשימת רושעות (malware) אותן צריך לחסום (blacklist).
  • הצגת שאלה למשתמש במקרה בו תוכנה שאינה מוגדרת כטובה או רעה מנסה לשלוח מידע אל הרשת.

בתחום תוכנות חומת האש הדו-כיווניות מובילה כיום בצורה בולטת תוכנת Zone Alarm של חברת צ'קפוינט הישראלית.

ZoneAlarm Pro

פרסומת

ZoneAlarm Pro

תוכנת ZoneAlarm Pro מעניקה למחשבך ולמידע שלך הגנה מתקדמת כנגד תוכנות ריגול, האקרים וסוסים טרויאנים.

$49.95 $39.95

נושאים חשובים


חומת אש

רק אחרי שמתקינים תוכנת חומת אש (פיירוול - Firewall) ומעיפים מבט ברשימת נסיונות הפריצה שהיא סיכלה, מבינים עד כמה חשוב היה להתקין אותה.

לקריאה נוספת

שחזור מידע

אובדן של מידע מהמחשב עשוי להיות בזמנים מסוימים עניין קריטי ורגיש. שחזור מידע נועד לספק מענה מיידי לתקלות דיגיטאליות שגרמו לאבדן המידע.

לקריאה נוספת

תוכנות ניקוי המחשב

עם השנים מתמלא המחשב שלנו בפסולת והופך בשל כך לאיטי יותר. תוכנות שהותקנו בעבר על המחשב וכבר הוסרו מזמן משאירות אחריהן שאריות

לקריאה נוספת

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

אבטחת מידע

כל הזכויות שמורות © 2013-2024