תוכנות ניקוי המחשב - ניקוי הדיסק

עם השנים מתמלא המחשב שלנו בפסולת והופך בשל כך לאיטי יותר. תוכנות שהותקנו בעבר על המחשב וכבר הוסרו מזמן משאירות אחריהן שאריות. גם מסד הנתונים המרכזי של מערכת ההפעלה שלנו (המכונה רג'יסטרי - registry) מתמלא במידע אודות אותן תוכנות היסטוריות, למרות שהן מזמן כבר אינן מותקנות על המחשב. אפילו הדפדפן שלנו מקפיד לשמור שאריות מאתרים בהם ביקרנו, גם אם הביקור בהם היה חד פעמי. כל אלה גורמות למחשב שלנו לפעול בצורה מסורבלת ואיטית יותר. כאן נכנסות לפעולה תוכנות ניקוי המחשב המסייעות לנו במלחמה נגד כל אותן שאריות בלתי רצויות.

מערכת ההפעלה שלנו מגיעה עם שתי תוכנות עיקריות שאמורות לשפר את המצב, המספקות שירותי איחוי ושירותי ניקוי לדיסק הקשיח. הדפדפן שלנו יודע למחוק קבצים ישנים הנמצאים במאגרי המידע שלו. עם זאת, לא רבים המשתמשים המכירים את האופציות הללו, ולכן מעטים המשתמשים העושים בהן בפועל שימוש. בנוסף, התוכנות הללו מבצעות את ניקוי המחשב ברמה בסיסית בלבד. לכן, משתמשים רבים בוחרים לעשות שימוש במגוון תוכנות לניקוי המחשב המבצעות את מירב העבודה עבורנו.

עוד בנושא תוכנות ניקוי המחשב:

נושאים חשובים


חומת אש

רק אחרי שמתקינים תוכנת חומת אש (פיירוול - Firewall) ומעיפים מבט ברשימת נסיונות הפריצה שהיא סיכלה, מבינים עד כמה חשוב היה להתקין אותה.

לקריאה נוספת

שחזור מידע

אובדן של מידע מהמחשב עשוי להיות בזמנים מסוימים עניין קריטי ורגיש. שחזור מידע נועד לספק מענה מיידי לתקלות דיגיטאליות שגרמו לאבדן המידע.

לקריאה נוספת

תוכנות ניקוי המחשב

עם השנים מתמלא המחשב שלנו בפסולת והופך בשל כך לאיטי יותר. תוכנות שהותקנו בעבר על המחשב וכבר הוסרו מזמן משאירות אחריהן שאריות

לקריאה נוספת

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

אבטחת מידע

כל הזכויות שמורות © 2013-2024