תוכן [ הסתר ]

סובל מבעיות בדיסק הקשיח? קצר במעגל האלקטרוני? אל דאגה! הליך שחזור דיסק קשיח מקצועי יסייע לכם להשיב את הקבצים האובדים לחייכם במהירות האפשרית.

צרכני מחשב רבים נתקלים מדי פעם בבעיות ותקלות המתרחשות על גבי הדיסק הקשיח. כיוון שמדובר במדיה רגישה, רבים פונים לחברות מידע מקצועיות על מנת לבצע שחזור דיסק קשיח מקסימאלי ואפקטיבי. במאמר הבא, נסביר כיצד מתבצע הליך שחזור מקצועי של דיסק קשיח.

מהו שחזור דיסק קשיח?

שחזור דיסק קשיח הוא הליך טכני, הנעשה על ידי מהנדס שחזור מידע מקצועי, שתפקידו לתקן את התקלה הלוגית או הפיזית שאירעה בדיסק הקשיח וגרמה למחיקת קבצים ונתונים רגישים מהדיסק. חשוב לציין כי הליך שחזור קבצים נעשה בתנאי מעבדה קפדניים ומקצועיים, שכן מדובר במדיה דיגיטאלית רגישה במיוחד.

מהן התקלות האופייניות של דיסקים קשיחים?

באופן כללי, ישנן שלוש תקלות אופייניות העשויות להתרחש על גבי דיסקים קשיחים והן הבאות:

  • תקלות לוגיות - בהתרחש תקלה לוגית על גבי הדיסק הקשיח, אין למשתמש גישה למידע המאוחסן על הדיסק, עובדה הנגרמת בדרך כלל כתוצאה מטעויות אנוש כגון: התקנת תוכנת GHOSTעל גבי המחיצה או הדיסק הלא נכונים, פרמוט הדיסק הקשיח, וירוס שתקף את קבצי הדיסק הקשיח, מחיקת ספריה או קובץ מן הדיסק הקשיח או מחיקת ה - Partition Table.
  • תקלות במעגל האלקטרוני (PCB) - מדובר בתקלה הגורמת לקצר במעגל האלקטרוני של הדיסק הקשיח המונעת את תפקודו התקין של הדיסק כך שאין גישה למידע השמור עליו. מעבר לכך עשויות להיות תקלות על גבי ראש הקריאה של הדיסק.
  • תקלות ב-(HDA) Hard Disk Assembly - אלו הן תקלות המתרחשות במארז המתכתי של הדיסק הקשיח (הדיסקיות, המנוע וראשי הקריאה של הדיסק) אשר מכיל את המידע המגנטי המכונה גם Platters.

אילו שירותי שחזור ישנם לדיסקים קשיחים?

חברות שחזור מידע מקצועיות המתמחות בהליך שחזור דיסק, מספקות את שירותי השחזור הבאים בכל הקשור לדיסק הקשיח:

שחזור דיסקים מסוג: MFM, Etc, SCSI, IDE (3.5” 1.8”, 2.5”, Ziff), FC, שרתי RAID SATA (בעיקר מערכים 1 או 2) ודיסקים מסוג SAS.

אודות ההליך

תיקון דיסק קשיח הוא הליך המצריך עבודה בתנאי מעבדה מקצועיים ונעשה על ידי מהנדסים המתמחים בשחזור של דיסקים קשיחים. הליך השחזור, מורכב בעיקרו משלושה שלבים עיקריים והם:

  • איתור וזיהוי אופי התקלה - תחילה אנשי המעבדה ינסו לאתר ולזהות את אופי התקלה שאירעה על גבי הדיסק הקשיח, על מנת לדעת באילו פעולות שחזור מידע יש לנקוט.
  • בחירה באסטרטגיית שחזור - לאחר שמהנדסי המעבדה זיהו את אופי התקלה (לוגית או פיזית) הם יחלו בפירוק הדיסק ותיקון התקלות על גבי הדיסק הקשיח.
  • הצלת הנתונים והכנת גיבוי חלופי למידע הרגיש - בשלב השלישי, חברת המידע תמסור ללקוח את הדיסק הקשיח המתוקן וכן תדאג לספק לו אמצעי עליו מגובים הקבצים שנמחקו.

איך לבחור חברת שחזור מידע מקצועית?

אם ברצונכם לבצע שחזור דיסק קשיח מקצועי ולהציל אחוז גבוה מהמידע החשוב שאב, בעקבות התקלה שאירעה על גבי הדיסק בקשיח, מומלץ מאוד לפנות לחברת שחזור מידע בעלת מוניטין, ניסיון וותק מקצועי רב בשחזור קבצי מידע רגישים (אנו ממליצים לפנות לחברת טיק טק, שהוזכרה בכתבה שלמעלה, אשר מספקת שירותי שחזור עם קרוב ל-100% הצלחה). אנו ממליצים לכם לפנות לחברות מומלצות המחזיקות בציוד טכנולוגי מתקדם ובמעבדות חדישות המאפשרות לכם לבצע הליך שחזור של דיסק קשיח בצורה מקצועית, יעילה ומהירה.

לסיכומו של עניין, בפעם הבאה שאתם נתקלים עם בעיה חמורה בדיסק הקשיח, אין סיבה להילחץ, כל שעליכם לעשות הוא לפנות לחברת שחזור מידע מקצועית ולבקש ממנה לבצע הליך מקצועי של שחזור דיסק קשיח בכדי להציל את המידע הרגיש שנמחק מעיניכם.

נושאים חשובים


חומת אש

רק אחרי שמתקינים תוכנת חומת אש (פיירוול - Firewall) ומעיפים מבט ברשימת נסיונות הפריצה שהיא סיכלה, מבינים עד כמה חשוב היה להתקין אותה.

לקריאה נוספת

שחזור מידע

אובדן של מידע מהמחשב עשוי להיות בזמנים מסוימים עניין קריטי ורגיש. שחזור מידע נועד לספק מענה מיידי לתקלות דיגיטאליות שגרמו לאבדן המידע.

לקריאה נוספת

תוכנות ניקוי המחשב

עם השנים מתמלא המחשב שלנו בפסולת והופך בשל כך לאיטי יותר. תוכנות שהותקנו בעבר על המחשב וכבר הוסרו מזמן משאירות אחריהן שאריות

לקריאה נוספת

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.