תוכן [ הסתר ]

את כל החיים שלנו אנחנו מאחסנים בו, אך כדרך הטבע והטכנולוגיה, לפעמים גם המחשב הנייד קורס. שחזור מחשב נייד יציל את המסמכים, התמונות והקבצים החשובים לכם.

בעולם המודרני, שבו המחשבים הניידים מחליפים בקצב מעורר התפעלות את הנייחים, אנשים מרגישים בנוח לאחסן בהם עשרות פריטים חשובים: תוכנות, מסמכים אישיים, תמונות ועוד. גם אתה כזה. אולם, מה ניתן לעשות כשהמחשב שלך מראה סימנים של גסיסה? שחזור מחשב נייד הוא הפיתרון אשר עשוי להציל את מה שנרא?ה לך אבוד.

הסכנות האורבות לכל מחשב נייד

מספר גורמים עלולים להביא לקריסתו של כל דיסק קשיח, וכתוצאה – לצורך בביצוע שחזור מחשב נייד. ראשית, מחשבים אלה מבלים חלק לא קטן מזמנם בנסיעות מטלטלות בכל רחבי הארץ, כאשר עקב עדינותם היחסית הסיכוי לנזק פיזי גדל. גם קצר חשמלי נפוץ בהחלט בהקשר הזה.

מלבד זאת, שחזור דיסק קשיח עלול להידרש גם עקב כשלים לוגיים בפעילותו של המחשב, ביניהם:

  • וירוס או מזיק אחר אשר תוקף את מערכת ההפעלה
  • מחיקה בשוגג של ספרייה או קובץ חיוני לפעילות המחשב
  • חלוקה לא נכונה של הדיסק הקשיח

הגנה על מחשב נייד אינה פשוטה כלל

לרוב, המחשבים הניידים פגיעים הרבה יותר לאיומי הרשת הרבים. זאת מהסיבה הפשוטה שבניגוד למחשבים אישיים המחזיקים ברשת אינטרנט קבועה, נהוג לחבר מחשבים ניידים דרך רשת ציבורית לא מוגנת, אשר חושפת אותם לפריצות שונות. אבטחת מחשבים ניידים, לכן, היא עניין שאין לזלזל בו כלל.

מהו תהליך שחזור של מחשב נייד?

במהלכו של שחזור מחשב נייד, מתקן איש המקצוע את התקלה אשר גרמה לנפילת הכונן הקשיח, ומשיב אותו למצבו המקורי. ההחזרה למצב המקור תכלול שחזור קבצים או מידע חשוב. לא פעם, מסמכים או תוכנות אשר ערכם עשרות אלפי שקלים ניצלים בזכות פעולה זו.

שחזורו של מחשב נייד אינו פשוט כלל, ומצריך מקצועיות מקסימלית. חשוב להבין שעקב רגישותו של הכונן הקשיח באופן כללי, ועל אחת כמה וכמה במקרה של מחשב נייד, התהליך צריך להתבצע בזהירות המרבית. מהנדסי שחזור מידע נעזרים לרוב בציוד טכנולוגי מתקדם ומבצעים את עבודתם במעבדה סטרילית, המותאמת לעבודה זו.

שחזור מחשב נייד: צעד אחר צעד

שחזור מחשב נייד נעשה לרוב במספר שלבים. בדרך כלל, הצעד הראשון יהיה ניסיון לאבחן את התקלה שפגעה בכונן הקשיח. לאחר מכן, אנשי המקצוע ידונו על שיטת השחזור האידיאלית במקרה הנדון. החלק החשוב ביותר מתרחש בתוך המעבדה, וכולל את פירוקו של הדיסק, תיקון התקלה וחיבור מחדש. לא פעם, כאשר המצב אבוד מבחינתו של הכונן הקשיח, תספק החברה כונן חלופי, אשר כולל את כל המידע אשר ניתן היה להציל.

מה נדרש ממך לעשות טרם שחזור מחשב נייד?

במידה והמחשב הנייד שלך אינו מגיב, או שיש לך יסוד סביר להאמין שהכונן הקשיח נמצא בסכנה רצינית, חשוב מאד שלא תנסה לפתור זאת בכוחות עצמך. כפי שכבר הבהרנו, תהליך שחזור דיסק קשיח במחשב נייד נחשב למסובך מאד, ואין לעשות זאת לבד. תחת זאת, רצוי לכבות את המחשב באופן מיידי וליצור קשר עם חברה המתמחה בשחזור.

נסה לספר להם את כל אשר ידוע לך על מהות התקלה: היכן היא התרחשה? האם כבר קודם היו לך בעיות מסוג זה? כיצד מוגן המחשב? בנוסף, חשוב גם לתאר לאנשי החברה אילו סוגי קבצים נמצאים במחשב. העובדות מראות שכאשר חברות שחזור מחשב נייד יודעות לקראת מה הן הולכות, סיכויי ההצלחה גדולים הרבה יותר.

נושאים חשובים


חומת אש

רק אחרי שמתקינים תוכנת חומת אש (פיירוול - Firewall) ומעיפים מבט ברשימת נסיונות הפריצה שהיא סיכלה, מבינים עד כמה חשוב היה להתקין אותה.

לקריאה נוספת

שחזור מידע

אובדן של מידע מהמחשב עשוי להיות בזמנים מסוימים עניין קריטי ורגיש. שחזור מידע נועד לספק מענה מיידי לתקלות דיגיטאליות שגרמו לאבדן המידע.

לקריאה נוספת

תוכנות ניקוי המחשב

עם השנים מתמלא המחשב שלנו בפסולת והופך בשל כך לאיטי יותר. תוכנות שהותקנו בעבר על המחשב וכבר הוסרו מזמן משאירות אחריהן שאריות

לקריאה נוספת

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

אבטחת מידע

כל הזכויות שמורות © 2013-2024