שחזור מידע מטלפון נייד - מה חשוב שתדעו

שחזור מידע מטלפון נייד מתבצע במקרים בהם המכשיר נשבר, נרטב נתקע או ננעל. המאמר ירכז כל מה שאתם צריכים לדעת על שחזור מידע מהסלולרי, כך שלא תצטרכו להיפרד מהזיכרונות, אנשי הקשר שלכם, התמונות ומידע חשוב אחר.

בכל רגע נתון וכל יום, אנשים מאבדים, שוברים או תוקעים את הטלפונים הניידים שלהם והם צריכים להיות מוכנים לאפשרות שהם עלולים לאבד את כל הנתונים שלהם. לכן חשוב לדעת איך לשחזר נתונים שאבדו מטלפון נייד. והדבר החשוב ביותר לדעת על שחזור נתונים שאבדו מטלפון נייד הוא, שאתם צריכים תוכנה וחומרה מיוחדים כדי לבצע משימה זו. במילים אחרות, תצטרכו מעבדת טלפונים מומלצת לשחזור מידע מטלפון נייד.

זכרו שלא תמיד יהיה ניתן לשחזר נתונים מלאים

טלפונים ניידים הם חלק עצום מחיי היומיום שלנו. אנחנו משתמשים בהם לכל דבר, החל מבדיקת האימייל שלנו ועד לשחק משחקים. אם נאבד את הטלפון שלנו, יכול להיות ממש קשה לשחזר את המידע עליו. קחו בחשבון, בחלק מהמקרים הטלפון יהיה הרוס עד כדי נקודה שבה השחזור כבר לא יהיה אפשרי.

בדקו מול חברת הטלפונים - מה ניתן לעשות

הדבר הראשון שעליכם לעשות הוא להתקשר לחברת הטלפון ולשאול אם יש לה דרך לאחזר את הנתונים שלכם מבלי שתצטרכו לחכות שהיא תשלח טכנאי או שמא תישלחו למעבדה. אם לא, פנו אל חברת שירותי שחזור נתונים מקצועית כמו מעבדת טלפונים המתמחה בשחזור נתונים.

דעו ובררו כיצד מתבצע שחזור מידע מטלפון נייד

מעבדת סלולר היא חברה המתמחה בשחזור מידע מטלפונים סלולריים. הם משתמשים בתהליך שנקרא "שיקוף" כדי לחלץ נתונים מהטלפון. תהליך זה כולל התקנת תוכנה על הטלפון ולאחר מכן חיבורה למחשב. לאחר מכן, התוכנה משקפת את התוכן בטלפון אל המחשב, שאליו ניתן לגשת. תהליך חילוץ הנתונים מהפלאפון מתחיל בהוצאת כל המידע מהמכשיר הכולל הודעות, אנשי קשר, יומני שיחות, תמונות וסרטונים, אפליקציות ועוד.

ההבדל בין שחזור מידע מאייפון ומאנדרואיד

מערכת ההפעלה iOS היא מערכת ההפעלה היחידה שיש לה תכונת הצפנה מובנית. המשמעות היא שאם אתם מנסים לשחזר מידע מאייפון, המכשיר יהיה מוצפן והוא ידרוש סיסמה כדי לגשת אליו. עם זאת, עם מכשירי אנדרואיד, ניתן לגשת לנתונים ללא כל הצפנה כל עוד יש לכם גישה למכשיר. מעבר לכך, יש עוד כמה הבדלים בין 2 המכשירים, כמו תוכנות מקשרות שקיימות רק באייפון.

שחזור אפליקציית WHATSAPP בטלפון הנייד  

כאשר מדובר על שחזור אפליקציית ווצאפ, חשוב לציין שלא בכל המקרים ניתן לשחזר את כלל הנתונים שאבדו לבעל המכשיר. בעוד שבמקרים מסוימים יהיה אפשרי לשחזר שיחות וצ'אטים שאבדו, במקרים אחרים יהיה ניתן גם לשחזר תמונות וסרטונים שנשלחו באפליקציה. 

דעו כמה עולה שחזור נתונים מטלפון נייד

אם אתם מעוניינים לשחזר את הנתונים מהטלפון הנייד שלכם, דעו כי עלות בדיקת שחזור נעה בין הטווחים הממוצעים של כ-200 ₪ - 350 ₪ ברוב המעבדות בארץ. העלות כוללת איסוף והחזרת המכשיר על ידי שליח, רק במקרים בהם כך מצוין.

באיזה מכשיר יותר קשה לשחזר נתונים, אנדרואיד או אייפון?

התשובה לשאלה הזאת מאוד תלויה במומחיות ובכישורים של מעבדת הטלפונים אליה תפנו. בעוד שחלק מהטכנאים יגידו לכם שהחילוץ של הנתונים מאייפון קשה יותר, טכנאי טלפונים אחרים יתמחו דווקא באנדרואיד. ולכן חשוב לבחור מעבדת טלפונים אשר מתמחה בדיוק בסוג הטלפון שיש לכם. כך תוכלו לוודא שהטלפון שלכם יתוקן, או שלפחות הנתונים שלכם ישובו אליכם.

נושאים חשובים


חומת אש

רק אחרי שמתקינים תוכנת חומת אש (פיירוול - Firewall) ומעיפים מבט ברשימת נסיונות הפריצה שהיא סיכלה, מבינים עד כמה חשוב היה להתקין אותה.

לקריאה נוספת

שחזור מידע

אובדן של מידע מהמחשב עשוי להיות בזמנים מסוימים עניין קריטי ורגיש. שחזור מידע נועד לספק מענה מיידי לתקלות דיגיטאליות שגרמו לאבדן המידע.

לקריאה נוספת

תוכנות ניקוי המחשב

עם השנים מתמלא המחשב שלנו בפסולת והופך בשל כך לאיטי יותר. תוכנות שהותקנו בעבר על המחשב וכבר הוסרו מזמן משאירות אחריהן שאריות

לקריאה נוספת

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

אבטחת מידע

כל הזכויות שמורות © 2013-2024