לפני שבוע נמחקו לי קבצי תמונה חשובים מאוד מהמחשב ולרגע ליבי החסיר פעימה, במהרה התגלה לי כי הליך פשוט של שחזור קבצים עשוי להציל באחת את הקבצים שאבדו ולהשיב אותם לחיים.

מהו שחזור קבצים?

שחזור קבצים הוא הליך שמטרתו לשחזר מידע חשוב שאבד מכל מדיה דיגיטאלית, כך שהמשתמש יוכל לגשת בשנית את קבצי המידע להכין להם גיבוי הולם על מדיה חלופית ותקינה ולהפוך בשנית את המידע שאוחסן בקבצים לזמין ונגיש למשתמש.

איך לשחזר קבצים שנמחקו?

חשוב לדעת כי גם אם נמחקו לכם קבצים מסל המחזור, הקבצים לא באמת נמחקים מהמחשב ולפיכך ניתן להציל את המידע באמצעות הליך מקצועי של שחזור דיסק קשיח. כאשר אנו מוחקים קובץ מהדיסק הקשיח, מערכת ההפעלה אומנם מוחקת את רישום הקובץ מאינדקס הקבצים, אולם כותבת אותו מחדש על גבי הדיסק הקשיח.

שחזור קבצים מקצועי נעשה באמצעות תוכנות לשחזור קבצים המופעלות על ידי מומחים לשחזור מידע.

כך תגדילו את סיכוייכם באשר לשחזור הקבצים שנמחקו לכם מהמחשב ביעילות:

  • הקפידו על כך שקבצים קריטיים יישמרו על גבי הדיסק הקשיח או על גבי מחיצה הנפרדת ממערכת ההפעלה.
  • התקינו מבעוד מועד תוכנה לשחזור קבצים, בכדי שבמידה ובעתיד יימחקו הקבצים החשובים בשגגה תוכלו להשיבם בחזרה במהרה.
  • נסו לזכור סממני זיהוי נוספים לקובץ מלבד שמו, שכן זה עשוי להשתבש בעת הליך השחזור, פרטים כגון: סוג הקובץ, גודלו, תאריך שמירה אחרון והתיקייה ממנו נמחק הקובץ עשויים לסייע לכם לשחזר את הקבצים במהירות וביעילות.
  • במידה ונמחקו קבצים ממחשבכם, הפסיקו כל פעולת כתיבה נוספת על הדיסק וכן פעולות כדוגמת: התקנת תוכנות וחומרה, צריבת קבצים, גלישה באינטרנט או פתיחת קבצי זיפ.
  • אל תכבו את מחשבכם, שכן בעת הדלקת המחשב מערכת ההפעלה תכתוב קבצים חדשים לדיסק הקשיח, עובדה העשויה לחבל בניסיונות השחזור של הקבצים.
  • אל תחליפו מעגל אלקטרוני.
  • אל תפתחו את הדיסק הקשיח.
  • אל תקפיאו את הדיסק הקשיח ואל תטלטלו את הדיסק.
  • אל תבצעו פעולות כדוגמת: Chkdsk, Defrag או Scan-Disk.

שחזור קבצים – צעדים ראשונים

אם נמחקו לכם בזה הרגע קבצים חשובים מהמחשב, השתדלו לפעול בהתאם להוראות הבאות וכך תוכלו להגביר את סיכויי הצלת הנתונים ושחזור הקבצים במאת האחוזים.

אז לפני שאתם מתחילים לאבד את העשתונות ולהיכנס לפאניקה טוטאלית, כבו את המחשב ונתקו אותו מן החשמל בצורה מהרה ומיידית. הפעולה הבאה שכדאי לכם לעשות בכדי להשיב לחייכם את הקבצים שאבדו היא לרשום בתורה מדויקת ומפורטת את השתלשלות האירועים עד לרגע התקלה וכן פרטים מלאים אודות סוג המידע והקבצים שנמחקו ממחשבכם.

אילו תוכנות מאפשרות לשחזר קבצים אובדים?

בכדי לבצע שחזור קבצים ממחיצה או ספרייה, עלינו להיעזר בתוכנה לשחזור קבצים מתאימה אשר באמצעותה נבצע סריקת קבצים מקיפה, נאתר את הקבצים שנמחקו וניעזר באופציית שחזור קבצים בכדי להעתיקם בחזרה למערכת.

כיום ניתן למצוא תוכנות חינם מקצועיות המאפשרות לשחזר קבצים, כמו גם תוכנות שחזור מידע בתשלום, כאשר התוכנות המומלצות הינן הבאות: תוכנת שחזור קבצים מסוג: R-studio, Final recovery, File scavenger, Recover my files, Recuva, Softperfect File recovery, Undelete PLUS, Pandora Recovery ו - Softperfect File recovery.

לסיכום, אם ברצונכם להציל נתונים חשובים שנמחקו בשגגה ממחשבכם, אנו ממליצים לכם לפנות לחברת שחזור מידע מקצועית המתמחה בהליך של שחזור קבצים מקצועי.

נושאים חשובים


חומת אש

רק אחרי שמתקינים תוכנת חומת אש (פיירוול - Firewall) ומעיפים מבט ברשימת נסיונות הפריצה שהיא סיכלה, מבינים עד כמה חשוב היה להתקין אותה.

לקריאה נוספת

שחזור מידע

אובדן של מידע מהמחשב עשוי להיות בזמנים מסוימים עניין קריטי ורגיש. שחזור מידע נועד לספק מענה מיידי לתקלות דיגיטאליות שגרמו לאבדן המידע.

לקריאה נוספת

תוכנות ניקוי המחשב

עם השנים מתמלא המחשב שלנו בפסולת והופך בשל כך לאיטי יותר. תוכנות שהותקנו בעבר על המחשב וכבר הוסרו מזמן משאירות אחריהן שאריות

לקריאה נוספת

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

אבטחת מידע

כל הזכויות שמורות © 2013-2024