תוכן [ הסתר ]

סוגיות של האקרים והסכנות של הטכנולוגיה הן כבר מזמן לא בעיות רק של אותם אנשי חסרי מזל שלחצו בטעות על הלינק שהוריד את הווירוס שהשמיד להם את ההארד דיסק של המחשב. מספיק להעיף מבט בחדשות בשביל לדעת שסוגיות של אבטחת מידע והכוח שנמצא בידיהם של ההאקרים משפיע על מדיניות של ממשלות, צבאות וכן חברות רבות השפעה במשק. אז מה הפתרון נגד עברייני רשת? הרצאה, כמובן.

מי צריך הרצאה על אבטחת מידע?

ישנם שישאלו את השאלה הזאת, ואין צורך להתפלא. הרצאות נחשבות בעיני רבים כפעילות פנאי, יותר מאשר משהו שילמד אותם משהו. אבל, כאשר מתמודדים עם בעיות של סכנה מיידית לעסק שלנו, הגיע הזמן לפעול, ולא לשכב על זרי הדפנה בעוד האיום מתקרב עד שהוא בולע אותנו. אבל אין צורך להגזים. הסכנה היא בדרך-כלל לא מיידית, וככל שאנחנו יודעים על האיומים יותר, אנחנו יותר טוב יותר איך להיערך אליהם.

הרצאה מקצועית ואינטליגנטית היא דרך יעילה להכניס למוח שלנו את המידע שאנחנו צריכים בזמן קצר יחסית. המרצה יכול לארגן עבורנו את המידע ההכרחי, יכול להמליץ לנו על חומר הקריאה הכי עדכני וקולע למטרה במקום שנבזבז שעות בגלישה באתר גוגל לנסות לפענח איזה מהמאמרים יעילים באמת ואיזה סתם נכתבו על ידי שרלטנים חסרי-ניסיון.

האקרים או עברייני רשת?

העולם של ההאקרים רחב מאוד, כך שקשה מאוד לשים את אלו בקטגוריה של עברייני רשת בלבד. האקרים הוא גם השם שניתן ליזמים המשחקים בצורות לא שגרתיות עם טכנולוגיה, ועם אנשים שהעבודה שלהם היא דווקא לדאוג לסוגיות של אבטחת מידע בארגונים שונים. דוגמא מצוינת לכך היא קרן אלעזרי.

קרן אלעזרי היא האקרית הפועלת כבר עשרים שנה (מאז שהיא בת 14!), אשר צברה ניסיון בתחום בזמנה האישי, בצבא וכן בעבודה עם חברות פרטיות. הידע שקרן רכשה הופך אותה למומחית אבטחת מידע והיא בהחלט האדם שכדאי לפנות אליו כאשר אנחנו רוצים לקבל הרצאה בתחום.

כאשר אנחנו מבקשים ממישהי כמו קרן אלעזרי להרצות לנו איך להתמודד עם עברייני רשת אנחנו יודעים שאנחנו בידיים טובות. הניסיון, האינטליגנציה והקבלות הרבות שיש לה בתחום יבטיחו לנו הרצאה מרתקת עם הרבה סודות מקצועיים. בנוסף, בגלל שהתואר הראשון שלה בכלל בנושא של היסטוריה והפילוסופיה של המדע, מובטח לנו כי מדובר באישה עם עולם דימויים רחב אופקים.

אנשים מביני עניין יכולים לעזור לנו לפענח את ההבדל שקיים בין עברייני רשת שמשתמשים ביכולותיהם בתור האקרים למטרות "רעות" לבין האקרים אקטיביסטים המנסים לשפר את העולם באמצעות הפעולות שלהם. הבעיה היא שלפעמים אנשים שרוצים "להציל את העולם" גם מזיקים לעסק שלנו. מה עושים כאשר האקר אקטיביסט מחליט 'לעזור לעולם' על ידי חשיפה של מספרי כרטיסי האשראי של החברות הגדולות?

הרצאה שכדאי ללכת אליה

אכן, הרצאה בנושא של אבטחת מידע יכולה רק לעזור לידע שלנו ולהגן על העסק שלנו מפני עברייני רשת מסוכנים. חשוב להבין את הסכנות האורבות במרחב האינטרנטי גם לטובת הלקוחות שלנו ולא רק לטובת עצמנו.

אם הפרטים שלנו נחשפים - הרי שהנזק נגרם גם לאנשים שאיתם אנו עושים עסקים. בעולם טוב יותר כל ההאקרים יפעלו למען שיפור העולם ולא יזיקו לאנשים חפים מפשע בדרך. אבל בינתיים, יש לנו אנשים כמו קרן אלעזרי והאקרים אחרים שילמדו אותנו איך להתמודד עם העולם המסעיר (ואולי קצת מפחיד) הזה.

להזמנת הרצאה של קרן אלעזרי לחץ כאן

נושאים חשובים


חומת אש

רק אחרי שמתקינים תוכנת חומת אש (פיירוול - Firewall) ומעיפים מבט ברשימת נסיונות הפריצה שהיא סיכלה, מבינים עד כמה חשוב היה להתקין אותה.

לקריאה נוספת

שחזור מידע

אובדן של מידע מהמחשב עשוי להיות בזמנים מסוימים עניין קריטי ורגיש. שחזור מידע נועד לספק מענה מיידי לתקלות דיגיטאליות שגרמו לאבדן המידע.

לקריאה נוספת

תוכנות ניקוי המחשב

עם השנים מתמלא המחשב שלנו בפסולת והופך בשל כך לאיטי יותר. תוכנות שהותקנו בעבר על המחשב וכבר הוסרו מזמן משאירות אחריהן שאריות

לקריאה נוספת

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

אבטחת מידע

כל הזכויות שמורות © 2013-2024