לאחר התפרצות הקורונה והמעבר לעבודה ולימודים מהבית, כמעט בכל בית בימינו ניתן למצוא מצלמת רשת, אך האם מצלמות האינטרנט באמת בטוחות? ריכזנו לכם במאמר את כל המידע שאתם צריכים לדעת על אבטחת מידע במצלמות.

בין אם המצלמה מיועדת לאבטחת העסק או הבית, חשוב לדאוג לאבטחת מידע למצלמות על מנת שלא יפרצו ויצפו בכם מבלי שתדעו. ובכמה מילים פשוטות, על מנת להגן על הבית שלכם מפני פריצת סייבר, חשוב שתרכשו מצלמת אבטחה בעלת הצפנה ברמה גבוהה וחומת אש (FIRE WALLS). בהיבט הזה של הדברים, מצלמת אבטחה טובה רק כמו החולייה החלשה שלה, מה שאומר שאם למצלמת האבטחה אין חומת אש או אם יש לה הצפנה בדרגה נמוכה, אז היא יכולה להיפרץ על ידי כל מומחה סייבר. לפיכך, ישנם סיכונים במצלמות אבטחה שחשוב לקחת בחשבון.

כיצד האקרים פורצים למצלמות אבטחה?

אם מדברים על סיכונים במצלמות אבטחה בימינו, חובה לדבר על האקרים בעולם הסייבר ואבטחת המידע. למעשה, ישנן דרכים רבות בהן האקרים יכולים לקבל גישה למצלמות האבטחה שלכם. הם יכולים לפרוץ אליהם על ידי חיבור כבלים פיזי, או שהם יכולים לפרוץ אליהם באופן אלחוטי.

האקרים יכולים גם להשתמש בתוכנה זדונית כדי לפרוץ למערכת המחשב שלכם ואז לגשת משם למצלמות האבטחה של הבית או של העסק. הדרך הטובה ביותר להגן על עצמכם היא באמצעות חומת אש, תוכנת אנטי וירוס ועדכון מערכת ההפעלה באופן קבוע. כמו כן, עליכם גם לשמור על כל התוכנה מעודכנת עם התיקונים והעדכונים האחרונים. מכירים את ההודעה המעצבנת הזאת שמודיעה על עדכונים זמינים? אל תדחו אותה!

דרכים לשמור על אבטחת מידע במצלמת אבטחה

ישנן שלוש דרכים עיקריות לשמור על אבטחת המצלמה שלכם: הצפנה, הגנה באמצעות סיסמה וחומת אש. הצפנה היא דרך לערבב נתונים כך שלא יהיה ניתן לקרוא אותם על ידי מישהו שלא קיבל את המפתח-גישה או הסיסמה למערכת שלכם.

הגנת סיסמה היא דרך להוסיף שכבת אבטחה נוספת על ידי דרישה מהמשתמש להזין סיסמה לפני שיוכל לגשת לנתונים במכשיר. ולבסוף, חומת אש היא מערכת המנטרת תעבורת רשת נכנסת ויוצאת וחוסמת כל תעבורה (נתונים) ממקורות חיצוניים שאין להם הרשאה להיכנס למערכת האבטחה שלכם. אם מקפידים על התקנת אמצעי המיגון האלו, סיכונים במצלמות אבטחה הולכים ומתגמדים בדרך כלל.

אילו תוכנות אבטחת מידע קיימות עבור מצלמות אבטחה?

עם הופעת האינטרנט וההתקדמות הטכנולוגית, מצלמות אבטחה הפכו לדרך פופולרית לנטר בתים, עסקים ואפילו אזורים ציבוריים. עם הפופולריות המוגברת הזו מגיעה פגיעות מוגברת של מכשירים אלה. כאמור, סיכונים במצלמות אבטחה כוללים פריצות סייבר, ככה שהתוכנות הייעודיות להגנה מפני אלו יהיו תוכנות פריצת סייבר והגנה מווירוסים.

אם אינכם בטוחים באיזו תוכנת מיגון להשתמש במערכת שלכם, תוכלו תמיד לקבל סיוע וייעוץ מחברת מצלמות האבטחה עצמה. בעת התקנת מצלמת האבטחה, הטכנאים אמורים להתקין עבורכם גם תוכנות מיגון סייבר. במידה שלא כך קרה, הקפידו להתעניין בנושא בעצמכם.

עד כמה פריצות סייבר למצלמות אבטחה הן נפוצות?

בעבר, האקרים סייבר השתמשו במצלמות האבטחה כדי לרגל אחר אנשים או לגנוב את המידע האישי שלהם. הדרך הנפוצה ביותר לפריצת מצלמת אבטחה היא באמצעות תוכנות זדוניות שניתן להוריד בקלות מהאינטרנט. לפיכך, לצערנו הפריצות האלו יחסית נפוצות בימינו.

מצלמות אבטחה מסוימות כוללות הגנה חלשה על ידי סיסמה וניתן לגשת אליהן לכל אחד עם חיבור Wi-Fi. וזו הסיבה שחשוב לוודא שהמצלמות שלכם מוגנות מפני פריצת סייבר באמצעות סיסמאות חזקות והצפנה.

 

נושאים חשובים


חומת אש

רק אחרי שמתקינים תוכנת חומת אש (פיירוול - Firewall) ומעיפים מבט ברשימת נסיונות הפריצה שהיא סיכלה, מבינים עד כמה חשוב היה להתקין אותה.

לקריאה נוספת

שחזור מידע

אובדן של מידע מהמחשב עשוי להיות בזמנים מסוימים עניין קריטי ורגיש. שחזור מידע נועד לספק מענה מיידי לתקלות דיגיטאליות שגרמו לאבדן המידע.

לקריאה נוספת

תוכנות ניקוי המחשב

עם השנים מתמלא המחשב שלנו בפסולת והופך בשל כך לאיטי יותר. תוכנות שהותקנו בעבר על המחשב וכבר הוסרו מזמן משאירות אחריהן שאריות

לקריאה נוספת

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

אבטחת מידע

כל הזכויות שמורות © 2013-2024