אבטחת רשתות אלחוטיות

תוכן [ הסתר ]

אינטרנט אלחוטי הוא אמנם אחד הכלים הנוחים ביותר שיש היום, אך גם החשופים ביותר לפריצות. על כן, אבטחת רשתות אלחוטיות היא עניין הכרחי.

כיום, יותר ויותר לקוחות מבקשים לעשות שימוש ברשתות אלחוטיות לצורך הגלישה באינטרנט, ומה הפלא? הרי מדובר בפתרון גלישה נוח וזמין. עם זאת, נדמה כי אבטחת רשתות אלחוטיות הוא נושא שרבים מהלקוחות כלל אינם מודעים לו, וכתוצאה מכך הם לא יודעים כיצד למגן את הרשת האלחוטית שלהם מפני פריצות.

מדוע חשוב להקפיד על אבטחת רשתות אלחוטיות?

לרשתות אלחוטיות ישנם יתרונות רבים, אך חשוב לשים לב כי היתרון הבולט שלהן - הנוחות והקלות שבה ניתן להתחבר לאינטרנט - עשוי להפוך גם לחסרון ומועד לפריצות. מדוע עליך לחשוש מפריצות לרשת האלחוטית שלי?

מאחר והרשת פתוחה ונגישה לכל מי שנמצא באיזור, משתמשים רבים יכולים לעשות שימוש ברשת האלחוטית שלך. אבל הם לא רק גולשים על חשבונך, אלא עשויים גם לקבל גישה לסיסמאות שלך ואפילו לנקוט בפעולות בלתי חוקיות דרך הרשת שלך.

אבטחת מידע בעולם העסקים

מרבית ספקיות האינטרנט כלל לא טורחות ליידע את לקוחותיהן בדבר אבטחת רשתות אלחוטיות. כתוצאה מכך, מרביתכם בוודאי אינם יודעים כי אבטחת רשת עסקית לדוגמא, היא סוגיה חשובה במיוחד.

המחשבים העסקיים נושאים בתוכם מידע חשוב, אשר עשוי להיות יקר ערך בעיניהם של גנבים פוטנציאליים. אבטחת מחשבים ניידים למשל היא סוגיה בפני עצמה, שכן מחשבים ניידים, מטבע היותם נגישים יותר, הופכים למוקד מיידי של גניבות ותחבולות.

אז כיצד מאבטחים את הרשת האלחוטית?

אבטחת מידע נשמעת כמו מונח מפחיד, אך למעשה, היא כוללת מספר צעדים שכל אחד יכול לנקוט בהם כדי לוודא את אבטחת הרשת האלחוטית. השלב הראשון, טריוויאלי לכאורה, הוא החלפת סיסמת ניהול הנתב. לקוחות רבים חוטאים בטעות הידועה ולא טורחים להחליף את הסיסמא או חמור מכך – מבטלים אותה כליל. הסיסמא צריכה להיות מורכבת וקשה לפיצוח ככל האפשר.

אבטחת רשתות אלחוטיות היא פעולה שניתן להשיג גם באמצעות ביטול השידור האוטומטי ושינוי שם הרשת. כמו כן, ניתן לבצע סינון כתובות ה-Mac. כתובת ה- Macהיא סדרת ספרות ייחודית המופיעה על כרטיס הרשת, והיא למעשה מספר הזהות של כרטיס הרשת.

הפעולות שציינו הן פעולות פשוטות יחסית, שלא דורשות ידע טכני רב כדי ליישמן. עם זאת, חשוב לדעת שהפעולות הללו מסווגות כרמת אבטחה נמוכה, ולפיכך הן אינן יכולות למנוע פריצות אלא רק למזער את הסיכון. פורץ שיהיה מספיק מיומן או נחוש בדעתו, יצליח לבצע את הפריצה לרשת האלחוטית ולהתגבר על המכשולים שהצבת עבורו.

אבטחת רשתות אלחוטיות ברמה גבוהה

ישנן שיטות הצפנה המאפשרות אבטחת רשתות אלחוטיות ברמה גבוהה מאוד, כמו הצפנה בשיטת WPA, שכן היא עושה שימוש באלגוריתם הצפנה חזק במיוחד. חשוב לשים לב כי גם ההצפנה הזו, עמידה ככל שתהיה, אינה חסינה בפני פריצות ותמיד יימצא ההאקר שיוכל לפצח אפילו אותה.

הצפנה מסוג WPA ניתן לבצע באופן עצמאי, מהבית, באמצעות שורה של פעולות קצרות שיגבירו את מידת האבטחה של הרשת האלחוטית. עם זאת, במידה ותעדיף שלא לקחת על עצמך את אחריות ההצפנה, תמיד תוכל לבקש מטכנאי מחשבים או מאיש מקצוע אחר לבצע את הפעולה במקומך.

אבטחת רשתות אלחוטיות היא פעולה חשובה, ולכן אל תחשוש לנקוט בפעולות אלו כדי לאבטח את הרשת שלך. זכור כי פעולות ההצפנה לא יפגעו ביכולות הגלישה שלך, אלא להיפך - הן יגנו עליך מפני מצבים לא נעימים. ברר עוד היום באילו דרכים תוכל לבצע אבטחת רשתות אלחוטיות שתגן עליך בצורה הטובה ביותר.

נושאים חשובים


חומת אש

רק אחרי שמתקינים תוכנת חומת אש (פיירוול - Firewall) ומעיפים מבט ברשימת נסיונות הפריצה שהיא סיכלה, מבינים עד כמה חשוב היה להתקין אותה.

לקריאה נוספת

שחזור מידע

אובדן של מידע מהמחשב עשוי להיות בזמנים מסוימים עניין קריטי ורגיש. שחזור מידע נועד לספק מענה מיידי לתקלות דיגיטאליות שגרמו לאבדן המידע.

לקריאה נוספת

תוכנות ניקוי המחשב

עם השנים מתמלא המחשב שלנו בפסולת והופך בשל כך לאיטי יותר. תוכנות שהותקנו בעבר על המחשב וכבר הוסרו מזמן משאירות אחריהן שאריות

לקריאה נוספת

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

אבטחת מידע

כל הזכויות שמורות © 2013-2024