חשיבות אבטחת מידע באתרי אינטרנט

כיום לא ניתן לתחזק אתר אינטרנט ללא אבטחת מידע. כמויות המידע החסוי העוברות מידי יום דרך האתר שלכם צריכות להיות מוגנות מפני עיניים חטטניות, על מנת שתוכלו להמשיך ולתפקד כראוי, הן מבחינת מכירות והן מבחינת הגולשים שנכנסים לאתר שלכם.

 

מהי אבטחת מידע?

אבטחת מידע משמשת לשלוש מטרות:

  1. הגנה על פרטים מזהים – שמירה על סודיות פרטים אישיים שנמסרו דרך האינטרנט.
  2. הגנה על תכנים – נעילת התכנים המפורסמים באתר האינטרנט כך שרק המפרסם יכול לבצע בהם שינויים.
  3. שמירה – שמירת המידע באופן כזה שיהיה מוגן וזמין לבעליו בכל זמן ובכל מקום.

 

למה צריך אבטחת מידע?

פריצות ואמון הלקוחות שלכם

אחד החסרונות של העולם הדיגיטלי, היא הזמינות היחסית של המידע שבו לכל דורש. לעיתים, מדובר במידע אישי שאם ייפול לידיים הלא נכונות עלול לגרום לנזק אישי וכלכלי. אבטחת המידע היא הדרך להגן על המידע ולשמור על הפרטיות של מוסר הפרטים, כך שלא יהיה ניתן לעשות שימוש לרעה בפרטיו האישיים, כמו מספר תעודת הזהות שלו. במקרים בהם אתם מספקים שירות בו הלקוחות שלכם צריכים למסור את פרטי כרטיס האשראי שלהם, עליכם לדאוג לתו תקן ברמת אבטחה גבוהה כדי שיוכלו לסמוך עליכם.

דיוק בפרטים והמסר שאותו אתם רוצים להעביר

יש לכם אחריות אישית לכל תוכן שאתם מפרסמים באתר שלכם. אבטחת מידע עוזרת לשמור על המידע באתרים השונים, כך שאדם לא מורשה לא יוכל לשנות תכנים חשובים באופן שיטעה אחרים או למחוק תכנים בכוונה זדונית להרע לכם או לגולשים שלכם. דרך נוספת לפקח על תקינות התכנים שלכם באתר באמצעות ניהול אתר – שירות אותו מציעות חברות שונות.

גיבוי בענן

כל עסק צובר במהלך שנות פעילותו חומרים, דו"חות וקבצים רבים אותם הוא צריך לשמור. שמירה וגיבוי של כל המידע שלכם בענן עוזרת להגן על המידע מפני פריצות, וירוסים, ואנשים בעלי כוונות רעות. יתרון נוסף של גיבוי המידע בענן הוא שכך המידע הופך זמין ונגיש יותר, אך ורק למי שמורשים לגשת אליו.

 

מי נותן שירותי אבטחת מידע?

ישנן חברות רבות המציעות שירותים מגוונים בתחום בניית אתרים וייעוץ לאתרים, והמציעות גם בין שירותיהן אבטחת מידע. חשוב לבחור חברה מקצועית עם המלצות, אשר תוכלו לסמוך עליה שתדאג למידע שלכם כראוי, ושעובדת עם תווי תקן מחמירים.

 

לסיכום

אחד הדברים החשובים לאתר האינטרנט שלכם הוא אבטחת המידע שבו. עליכם לספק מרחב בטוח ללקוחות שלכם למסור את פרטיהם האישיים, מבלי שיחששו מפני גניבת זהות או מספר כרטיס האשראי שלהם. בנוסף, עליכם מוטלת האחריות לוודא כי התכנים שפרסמתם באתר מדיוקים, ושאף אחד לא הזיק להם בכוונה זדונית. היתרון הנוסף של אבטחת המידע הוא גיבוי כל המידע בענן, המהווה מקום בטוח הן לאחסון המידע והן לשמירתו מפני פריצות ושאר מזיקים.

 

 

נושאים חשובים


חומת אש

רק אחרי שמתקינים תוכנת חומת אש (פיירוול - Firewall) ומעיפים מבט ברשימת נסיונות הפריצה שהיא סיכלה, מבינים עד כמה חשוב היה להתקין אותה.

לקריאה נוספת

שחזור מידע

אובדן של מידע מהמחשב עשוי להיות בזמנים מסוימים עניין קריטי ורגיש. שחזור מידע נועד לספק מענה מיידי לתקלות דיגיטאליות שגרמו לאבדן המידע.

לקריאה נוספת

תוכנות ניקוי המחשב

עם השנים מתמלא המחשב שלנו בפסולת והופך בשל כך לאיטי יותר. תוכנות שהותקנו בעבר על המחשב וכבר הוסרו מזמן משאירות אחריהן שאריות

לקריאה נוספת

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

אבטחת מידע

כל הזכויות שמורות © 2013-2024