תוכן [ הסתר ]

כל המידע ברשת האינטרנט מאוחסן על שרתים בפריסה עולמית. השרתים הללו מוצבים בכל רחבי העולם ומעניקים לגולשים גישה אל המידע שבאתרים. אבטחת שרתים נחוצה למניעת אבדן מידע והגבלת הגישה למידע רגיש. שרתים יש לאבטח באמצעות תוכנות אבטחה משוכללות ומתקדמות. ללא מערכת אבטחה לא ניתן לערוב לפרטים אישיים של גולשים שמוזנים אל האתר.

שימוש בשרתים לא מאובטחים מעמיד את האתר בסכנה. בהתאם לכך מקפידים כל בעלי האתרים לבחור בשרתים אמינים ומוכרים. הבחירה בשירותי אחסון זולים בצורה חשודה עשויה להביא עמה אבדן של מידע יקר ערך. כאשר בוחרים את השרת לאחסון האתר יש לברר פרטים אודות החברה. הקפידו לברר היכן ממוקם השרת ובאלו אמצעי אבטחה הם משתמשים.

פריצות לשרתים

ללא מערכת אבטחת שרתים עדכנית לא ניתן יהיה להגן על המידע שבשרת מפני פריצות. רמה גבוהה של אבטחה דורשת עדכון שוטף של המערכת בכל אמצעי האבטחה החדישים ביותר. בעלי שרתים שלא מקפידים לחזק את מערכת האבטחה ולחדש אותה חושפים את כל האתרים שבשרת לסכנה.

האקרים פורצים לשרתים מתוך מטרה לגרום לנזק לשרת ולבעלי האתרים ולאסוף פרטי כרטיסי אשראי ושאר פריטי מידע יקר ערך. אבטחת שרתים ברמה גבוהה מרתיעה את הפורצים ושולחת אותם אל שרתים אחרים.

אבטחת מידע בשרתים דורשת שימוש במערכת של כמה שרתים שמגבים זה את זה. אם אחת ממערכות האחסנה הותקפה ויצאה מכלל פעולה משמשות המערכות האחרות לגיבוי המידע. החברות המובילות בענף מציעות לכל לקוח שירותי גיבוי ואחריות מלאה על המידע שמאוחסן בשרת.

איך בוחרים שרת אחסון

הפרמטרים החשובים ביותר בתהליך בחירת השרת הם: מחירים, אבטחת שרתים ומיקום השרת. קרבה גיאוגרפית בין השרת והגולש מאפשרת גישה מהירה יותר אל המידע. בעלי אתרים בעברית יעדיפו לאחסן את האתרים שלהם בשרתים שנמצאים בישראל. אתרים בינלאומיים שפונים לקהל יעד אמריקאי כדאי יהיה לאחסן בארצות הברית.

שרתי האחסון המובילים בתחום מציעים לבעלי האתרים חבילת שירותים שכוללת מחירים אטרקטיביים, גיבוי מרחוק, מערכת ניהול נגישה וידידותית למשתמש, תמיכה טכנית, אבטחת מידע ברמה גבוהה ושירות אדיב. התחרותיות בשוק מחייבת את בעלי השרתים להציע רמת גבוהה של שירות, אבטחה ונגישות.

פגיעה תדמיתית בחברת האחסון

פריצה לשרתים של חברת אחסון אתרים מהווה פגיעה קריטית למוניטין החברה. אבטחת שרתים היא צורך בסיסי בעבור כל חברת אחסון. כאשר מערכת האבטחה אינה מספיק חזקה ועמידה הפריצות התכופות מרתיעות את הלקוחות. טיבה של חברת האחסון נמדד במערכת האבטחה שלה. הכול יודעים כי חברת שרתים בוחרים באמצעות המלצות של לקוחות קודמים, מוניטין ומערך האבטחה של החברה.

כאשר המוניטין של החברה נפגע קשה יהיה לשקם אותו ולרכוש מחדש את אמונם של הלקוחות. אבטחת שרתים מתבצעת על ידי צוותים של אנשי מחשבים מוכשרים ומנוסים. מערכות אבטחה חדישות ומשוכללות נמכרות במיליוני דולרים. כל איש מחשבים שעוסק בתכנות יודע כי בענף האבטחה אפשר יהיה למצוא משכורות גבוהות ואתגרים לא פשוטים.

נושאים חשובים


חומת אש

רק אחרי שמתקינים תוכנת חומת אש (פיירוול - Firewall) ומעיפים מבט ברשימת נסיונות הפריצה שהיא סיכלה, מבינים עד כמה חשוב היה להתקין אותה.

לקריאה נוספת

שחזור מידע

אובדן של מידע מהמחשב עשוי להיות בזמנים מסוימים עניין קריטי ורגיש. שחזור מידע נועד לספק מענה מיידי לתקלות דיגיטאליות שגרמו לאבדן המידע.

לקריאה נוספת

תוכנות ניקוי המחשב

עם השנים מתמלא המחשב שלנו בפסולת והופך בשל כך לאיטי יותר. תוכנות שהותקנו בעבר על המחשב וכבר הוסרו מזמן משאירות אחריהן שאריות

לקריאה נוספת

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

אבטחת מידע

כל הזכויות שמורות © 2013-2024