שוק העבודה בתחום אבטחת המידע

תוכן [ הסתר ]

אין ספק כי כיום דרושים אנשי אבטחת מידע יותר מאי פעם. כל מאגרי הנתונים החדשים הנבנים בעולם המערבי מועלים כיום ישירות על רשתות ממוחשבות ובמקביל נעשים מאמצים בלתי נלאים ובלתי פוסקים להעביר את כל מאגרי המידע הקיימים על גבי מדיות מיושנות לרשתות ממוחשבות.

יחד עם המעבר לרשתות ממוחשבות גוברת גם האפשרות לפרוץ למאגרים אלו מכל מקום על גבי הגלובוס, ולכן מיום ליום דרושים אנשי אבטחת מידע בכמויות גדולות יותר. אין כיום גוף רציני אשר עובד בצורה יעילה ולא שומר את כל הנתונים החשובים לעבודתו השוטפת על גבי המחשבים.

החל מחנויות ועסקים קטנים ועד ארגונים גדולים וחובקי עולם ואפילו מדעני הגרעין האיראני, כולם עושים שימוש במחשוב וברשת האינטרנט על מנת לייעל את עבודתם עשרות מונים. כאמור יחד עם היתרונות הגדולים של רשתות המחשבים ישנם גם חסרונות רבים לשימוש ברשת המחשבים העולמית כשבראשם הקלות היחסית שבה האקרים יכולים לפרוץ למאגרים הללו.

קיימות מגוון סיבות שבגינן ירצו אנשים לפרוץ למאגרי מידע מסווגים. אם זה לשם מטרות פליליות, מסחריות או אפילו לשם פגיעה במדינות אויב. בשביל להגן על המידע הרגיש דרושים מומחי אבטחת מידע לכל גוף או מדינה המעוניינים לשמור על האינטרסים שלהם.

לימודי אבטחת מידע

אי לכך, אין כל ספק כי ההכשרה הרגילה של אנשי סיסטם למיניהם, אינה מספיקה ברוב המקרים להתמודד עם ההתקפות החוזרות ונשנות על מאגרי המידע השונים. בשל כך ובהתאם להערכות של חוקרי מערכות אבטחה למיניהן, עולה הצורך באנשים שיעברו הכשרה מיוחדת על מנת להתמודד עם האיומים.

כיום מגוון מכללות ואוניברסיטאות ברחבי הארץ מציעות מסלול לימודים שיכשיר מומחי תקשורת מחשבים בתחום זה של אבטחת מידע. הלימודים נעים בהיקפים שונים בין 90 שעות לימוד ועד 320 שעות לימוד.

דרישות הקבלה לרוב יכללו ניסיון מקדים בתחום המחשבים, ידע נרחב בשפה האנגלית וראיון של מנהל הקורס. ברוב המקרים לא מדובר בקורס זול ועלותו היא סביב 11,000 שקלים אך בסופו מקבלים תעודה מבוקשת אשר בהתאם למוסד האקדמי מקובלת ברחבי העולם בכל מקום בו דרושים אנשי אבטחת מידע.

ללכת על בטוח

בקורס אמורים לעבור על נושאים רבים כמו פיתוח מערכות הגנה, תפעול של המערכות השונות ושימוש בטכניקות זיהוי והרשאה. ישנה כאמור דרישה גבוהה מאוד בכל העולם המערבי ועל אחת כמה וכמה בישראל למנהלי מערכות אבטחת מידע איכותיים וממוצע המשכורות הניתנות בתחום זה מסתכם לרוב בסכום מכובד ביותר.

כמובן שיש קורלציה בין המוסד האקדמי וכמות השעות אותה למדתם לבין התפקיד אליו תתקבלו ולגובה המשכורת ההתחלתית. יחד עם זאת בשל העובדה כי דרושים אנשי אבטחת מידע כמעט בכל מקום, גם אם למדתם במוסד פחות נחשב, אין כל חשש וסביר להניח שתמצאו עבודה.

מחפשים עבודה בתחום? בקרו באתר קבוצת נישה.

שיהיה בהצלחה!

נושאים חשובים


חומת אש

רק אחרי שמתקינים תוכנת חומת אש (פיירוול - Firewall) ומעיפים מבט ברשימת נסיונות הפריצה שהיא סיכלה, מבינים עד כמה חשוב היה להתקין אותה.

לקריאה נוספת

שחזור מידע

אובדן של מידע מהמחשב עשוי להיות בזמנים מסוימים עניין קריטי ורגיש. שחזור מידע נועד לספק מענה מיידי לתקלות דיגיטאליות שגרמו לאבדן המידע.

לקריאה נוספת

תוכנות ניקוי המחשב

עם השנים מתמלא המחשב שלנו בפסולת והופך בשל כך לאיטי יותר. תוכנות שהותקנו בעבר על המחשב וכבר הוסרו מזמן משאירות אחריהן שאריות

לקריאה נוספת

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

אבטחת מידע

כל הזכויות שמורות © 2013-2024