פתרונות לחסימת אתרים

לרשת האינטרנט אינספור יתרונות - אך יש לה חיסרון אחד, שלעיתים מאפיל ושם בצל את כל אותם יתרונות גם יחד: המידע הפרוץ לעיני כל. לא צריך להיות גאון גדול כדי לדעת שהיום, כל ילד בכל גיל יכול להיחשף לתכנים אלימים ומיניים בצורה קלה ופשוטה וליהנות מנגישות שבעבר פשוט לא הייתה קיימת. על ידי חסימת אתרים, אפשר למנוע את זה.

פעם, החטא הגדול ביותר של ילד בן 16, היה לגנוב לאבא שלו מתחת למיטה את מגזיני הפלייבוי שהוא מחביא. היום, כל הורה יברך על מזלו, אם יידע שזו הסכנה היחידה בתחום זה. כאשר כל מחשב מחובר לאינטרנט והפיקוח על הילד אינו אפשרי, החשיפה שלו לחומרים פורנוגרפיים, לאלימות ברמות הגבוהות ביותר, לפדופיליה ולהסתה פרועה נמצאת במרחק הקלקות אחדות על העכבר.

כיצד אפשר להפסיק את המצב הזה, למנוע אותו או לפחות לצמצם אותו עד למינימום? על ידי חסימת אתרים. חסימה כזו מאפשרת למעשה לכל בעל מחשב פרטי להחליט אילו תכנים יופיעו במחשב שלו בזמן הגלישה ברשת, ואילו לא. ניתן לחסום את התכנים עד לרמה של תמונות וטקסטים בנושאים מסוימים, ואף להחליט איך 'לכוון' את החסימה כך שתתאים להעדפותיו של הגולש.

לדוגמא, יכול אותו בעל מחשב להחליט שבעת הגלישה באינטרנט, אין שום בעיה מבחינתו להיחשף (הוא או בני משפחתו, כמובן) לאתרים שבהם רואים דוגמניות בביקיני. לעומת זאת, אחר יכול לבקש כי כל אתר אשר אינו מוכר לו ומסומן כאתר בטוח על ידי המערכת - פשוט לא יופיע במחשב שלו.

הפיתרון להשתוללות

חסימת אתרים היא הפיתרון הטוב ביותר נגד ההשתוללות החסרת הרסן של המידע אשר מופיע באינטרנט. חשוב שתבינו: היום, על ידי הקלדה תמימה של מילות חיפוש חסרות כל הקשר מיני או אלים במנועי החיפוש המובילים, יכול הילד להיחשף לעולם מסוכן, דוחה, לא חינוכי ובוודאי כזה שלא יועיל לו.

במדינות רבות ברחבי העולם מתנהל מאבק בעניינים אלו. איננו מדברים כמובן על הממשלות הרודניות שחוסמות את השימוש באינטרנט באופן גורף לכל האזרחים, אלא בפעולות בהן נוקטות ממשלות המערב, למען חסימת אתרים בעלי תכנים פדופיליים. אבל, חשוב מאוד שגם אתם תעשו זאת, אצלכם בבית.

עניין חשוב נוסף: בשל הטבע האינטרנטי שהתפתח עם השנים, גם חסימת אתרים יעילה אינה הרמטית. ישנן תמיד דרכים לעקוף את החסימה הזו ולכן, גם לאחר שהתקנתם את החסם המדובר, חשוב לפקוח עין.

כיצד אפשר לחסום אתרים אצלכם בבית?

ישנן שתי דרכים לחסימת אתרים במחשב הביתי: האחת היא חסימה בעזרת ספקיות אינטרנט המתמחות בכך, והשנייה - בעזרת תוכנות חסימת אתרים אשר חלקן מוצעות בחינם ברשת וניתן להוריד אותן בקלות. הנה כמה דוגמאות:

נותן השירות סוג קישור לאתר
אינטרנט רימון ספקית http://www.neto.net.il
אתרוג ספקית מבית אינטרנט רימון http://www.etrog.net.il/

מורשת ספקית http://www.moreshet.co.il
קומדע מערכת סינון , בעיקר לארגונים http://www.comda.co.il
Cold Turkey תוכנה http://www.getcoldturkey.com
Blocksite תוכנה For Chrome

NetTzach מערכת סינון אתרים http://www.nettzach.co.il

אלו, ועוד הרבה אחרים, הם כלים יעילים שיאפשרו לכם סינון אתרים - אגב, לא רק בבית אלא גם במשרד. במשרדים ישנה גם כן נטייה לחסום אתרים, ובעזרת הכלים הללו עניין זה יהפוך לפשוט הרבה יותר.

נושאים חשובים


חומת אש

רק אחרי שמתקינים תוכנת חומת אש (פיירוול - Firewall) ומעיפים מבט ברשימת נסיונות הפריצה שהיא סיכלה, מבינים עד כמה חשוב היה להתקין אותה.

לקריאה נוספת

שחזור מידע

אובדן של מידע מהמחשב עשוי להיות בזמנים מסוימים עניין קריטי ורגיש. שחזור מידע נועד לספק מענה מיידי לתקלות דיגיטאליות שגרמו לאבדן המידע.

לקריאה נוספת

תוכנות ניקוי המחשב

עם השנים מתמלא המחשב שלנו בפסולת והופך בשל כך לאיטי יותר. תוכנות שהותקנו בעבר על המחשב וכבר הוסרו מזמן משאירות אחריהן שאריות

לקריאה נוספת

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

אבטחת מידע

כל הזכויות שמורות © 2013-2024