תוכן [ הסתר ]

מעטים מאיתנו טורחים לתחזק ולהעניק למחשב את היחס הראוי לו. מדוע ניקוי המחשב מרתיע אותנו כל כך, וכיצד נתחזק אותו בצורה חכמה שתאריך את חייו?

את פעילות המחשב ניתן לדמות לפעילות של המוח האנושי: גם למחשב, בדיוק כמו למוח, קיים מאגר מלא בזכרונות, בין אם של תוכנות היסטוריות שהתקנו ואינן עוד או של אתרים שביקרנו בהם, אפילו אם לרגע חפוז. כל המידע הזה ששמור על גבי המחשב ואין בו כל שימוש, הופך את פעילות המחשב לאיטית יותר לאורך הזמן ומשבש את ביצועיו.

אז נכון, ניקוי המחשב אפשרי גם הודות לתוכנה בסיסית הקיימת במערכת ההפעלה שלנו, שתפקידה לנקות את הדיסק הקשיח. בנוסף, גם בדפדפן קיימת אפשרות למחוק את כל אותן שאריות מידע שאין בהם צורך. רק מה? לא כולם מודעים לפונקציות הללו שקיימות במחשב, וגם מי שכן מודע בוודאי יודע ששירותי הניקיון שמציעה מערכת ההפעלה הם מוגבלים למדי.

תוכנית ניקוי המחשב באמצעות CCleaner

צילום מסך של תוכנת CCleaner
על כן, יותר ויותר אנשים בוחרים כעת להתקין תוכנת ניקוי למחשב. תוכנת CCleaner היא אחת מאותן תוכנות. מדובר בתוכנה שמוצעת בחינם, אשר מיועדת לניקוי קבצים זמניים, היסטוריה, סטטיסטיקות וסיסמאות אשר שמורות על המחשב ואין בהן צורך לעבודה השוטפת.

התוכנה, אשר מריצה סריקה שאורכת בין מספר שניות עד מספר דקות (תלוי בעומס המופעל על המחשב וכמות הנתונים שבחרתם לסרוק), מבטלת בסיום התהליך כל עדות לשאריות המידע, ההיסטוריה, ה- Cookiesוכל אותם שארי אינפורמציה שאין בהם צורך לעבודה שוטפת במחשב.

תוכנת הניקוי CCleaner מתעדכנת באופן תדיר באמצעות האינטרנט, כך שבכל עת ניתן ליהנות משיפורים אחרונים שמייעלים את פעילותה. חשוב לשים לב, כי בעוד שחלק מתוכנות הניקוי מתהדרות בממשק נוח וידידותי למשתמש, חלקן עשויות לדרוש הבנה מעט עמוקה יותר, ולכן חשוב לבחור בתוכנה ידידותית, אשר לא יכולה להסב נזק למחשב במקרה של שימוש לא נכון. תוכנת CCleaner אכן נכנסת לקטגוריה זו. מדובר בתוכנה מאוד ידידותית ונוחה לשימוש ותפעול שוטף.

לא רק ניקוי פנימי

אם נמשיך להשוות את המעבד של המחשב למוח ולגוף האנושי, הרי שפעולת הניקוי הפנימית שקולה לטיפול פסיכולוגי, בעוד שפעולת הניקוי החיצונית, החשובה לא פחות, שקולה למקלחת. חשוב לבצע פעולת ניקוי גם ברמה הפנימית, באמצעות תוכנה ייעודית וגם ברמה החיצונית, באמצעות פעולות ניקוי.

ניקוי המחשב מתחיל באמצעות פעולה מונעת, דהיינו באמצעות הצבת המחשב במקום מתאים לו. על בסיס הגיון זה, מומלץ שלא להניח את המחשב במקומות הנוטים להיות מאובקים יותר, כמו מתחת לחלון למשל. המאווררים שאמורים למנוע את התחממות המחשב מהווים מוקד משיכה עבור מצבור של אבק, ולכן חשוב לנקות אותם ואת מארז המחשב היטב בתדירות קבועה.

כמו כן, גם את המסך, את המקלדת ואת העכבר של המחשב חשוב לנקות אחת לפרק זמן קבוע, שהרי מדובר בגפיים של המחשב, אשר בלעדיהם הוא לא יכול לתפקד. ישנם עזרים משלימים, בנוסף לתוכנת הניקוי שהזכרנו, שיכולים לסייע בשמירה על מחשב נקי, כמו חומרי ניקוי ייעודיים למשל.

שילוב חכם יעניק למחשב שנים ארוכות

עלייך להתייחס למחשב שלך כנכס, נכס עדין שיש לתחזק בצורה חכמה. ניקוי המחשב יעניק לך שנים של הנאה מהמחשב. נכון, לא לכולנו יש די זמן וסבלנות להשקיע בניקיון המחשב בתדירות גבוהה, אך עלייך לזכור כי השקעה כזו תשתלם בטווח הרחוק, ולכן ניקיון המחשב חשוב מאוד.

תוכנת CCleaner

תוכנת CCleaner מספקת אפשרות לניקוי יסודי ומעמיק של הדיסק הקשיח שלך, מקבצים זמניים ונתונים היסטוריים ומעניקה לך ביצועים טובים יותר ושמירה על פרטיות המידע שלך.

לחץ להורדה

נושאים חשובים


חומת אש

רק אחרי שמתקינים תוכנת חומת אש (פיירוול - Firewall) ומעיפים מבט ברשימת נסיונות הפריצה שהיא סיכלה, מבינים עד כמה חשוב היה להתקין אותה.

לקריאה נוספת

שחזור מידע

אובדן של מידע מהמחשב עשוי להיות בזמנים מסוימים עניין קריטי ורגיש. שחזור מידע נועד לספק מענה מיידי לתקלות דיגיטאליות שגרמו לאבדן המידע.

לקריאה נוספת

תוכנות ניקוי המחשב

עם השנים מתמלא המחשב שלנו בפסולת והופך בשל כך לאיטי יותר. תוכנות שהותקנו בעבר על המחשב וכבר הוסרו מזמן משאירות אחריהן שאריות

לקריאה נוספת

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

אבטחת מידע

כל הזכויות שמורות © 2013-2024