תוכן [ הסתר ]

למה צריך אבטחת מחשב נייד?

אבטחת מחשב נייד היא תחום שזוכה ליותר ויותר תשומת לב ככל שעובר הזמן. הסיבה כמובן היא הפופולאריות הגדולה מאוד של המחשבים הניידים. עם שיפור היכולות שלהם, אין לנו כבר כמעט צורך להסתפק במחשב נייח. אנו יכולים ליהנות מן היתרונות הגדולים של המחשבים מבלי לשלם את מחיר ניידותם.

עם זאת, בדיוק ביתרון הגדול של ניידות המחשב מצוי גם החיסרון הגדול ביותר שלו: מעצם אותה ניידות, הרבה יותר קל לגנוב אותו. עכשיו כבר לא צריך לפרוץ למשרד באמצע הלילה ולהעמיס את המחשב על רכב. כיום הגנב יכול לשבת לידינו ברכבת ולרדת ממנה עם השלל. בדיוק בשל כך, אבטחת מחשבים ניידים הינה שוק מצליח ומרוויח.

דרכי אבטחת מחשב נייד

בואו נדבר על איך מאבטחים מחשבים כאלו. אבטחת מחשב נייד יכולה להיעשות בשני אופנים עיקריים: הראשון באמצעות קיבוע פיזי של המחשב לעצם כלשהו בכבל מיוחד. שיטה זו אפקטיבית מאוד, פרט לחוסר הנוחות והעובדה שהכבל המאבטח מחובר למקום מאוד ספציפי שאליו מוכרח המחשב לחזור בכל פעם שנרצה לנעול אותו.

בגלל המידע המאוחסן עליו והחשיבות הגדולה של הנתונים שבו, גניבת מחשב מבית עסק תהיה שווה בדרך כלל הרבה יותר כסף משוויו של המחשב עצמו. לכן, עם השנים התפתחו אפשרויות מגוונות המאפשרות להגן על המידע שמאוחסן במחשב. אלו בעצם תוכנות מחשב המסוגלות לשלול יכולות ממשתמשים מזדמנים, החל מנעילת המחשב ועד לאיתורו הפיזי.

שיטות לאבטחת מחשב נייד

השיטות הקיימות היום של אבטחת מחשב נייד כוללות הצפנת מידע, שתאפשר רק לבעל הכרטיס או הסיסמא הנכונה לקרוא אותו או נעילת המחשב בצורה אוטומטית, שניתן לפתוח רק באמצעות מפתח מתאים שיימצא בידי הבעלים. שיטה נוספת היא השתלת מערכת אזעקה במחשב, שתופעל בכל פעם שהמחשב יתרחק מבעליו ותמנע את הגניבה.

אבטחת מחשב נייד בשיטה הביומטרית

השיטה החדשה הקיימת היום בשוק ומשתלבת היטב עם כמה מהשיטות הותיקות יותר היא כמובן השיטה של זיהוי ביומטרי. זוהי שיטה בה המשתמש מזוהה על פי תווים הייחודיים רק לו. ניתן לעשות זאת במגוון דרכים, כשהשכיחות ביותר הן של זיהוי טביעת אצבע, טביעת עין או במקומות מסוימים אף זיהוי פנים מלא. שילוב של הטביעה הייחודית עם תוכנת אבטחה חכמה ייצור מפתח שלא ניתן לשכפל או לאבד.

השיטה החדשה לא רק יעילה, אלא גם נוחה מאוד. מדובר כאן בקידוד שאנו לא צריכים אפילו לחשוב עליו. הוא בעצם אנחנו. אז איך עושים זאת באופן מעשי? הדרך הנוחה ביותר של אבטחת מחשב נייד ביומטרית היא כמובן בהתקנת מתקן ביומטרי מיוחד על המחשב.

כיום ישנם כבר מחשבים ניידים שמגיעים עם העין הביומטרית מובנית בגוף המחשב, כך שכל שעליכם לעשות הוא להתקין את התוכנה המתאימה ולעשות איתה היכרות, כך שבפעם הבאה שתפגשו עם המחשב היא תזהה אתכם.

לא לוותר על אבטחת מחשב נייד בשום מקרה

אם המחשב שלכם לא מצויד בעין ביומטרית, אל תאמרו נואש: זו לא סיבה לוותר על אבטחת המחשב הנייד בצורה ביומטרית. ניתן לרכוש מתקן זיהוי ביומטרי במחירים נוחים ולהתקין על המחשב שלכם את התוכנה המתאימה להם. כך או כך, אם תבחרו בשיטה הביומטרית ואם לא, חשוב לא לוותר על אבטחת מחשב נייד לעולם. אתם אף פעם לא יודעים באמת מי האיש שיושב לידכם ברכבת.

נושאים חשובים


חומת אש

רק אחרי שמתקינים תוכנת חומת אש (פיירוול - Firewall) ומעיפים מבט ברשימת נסיונות הפריצה שהיא סיכלה, מבינים עד כמה חשוב היה להתקין אותה.

לקריאה נוספת

שחזור מידע

אובדן של מידע מהמחשב עשוי להיות בזמנים מסוימים עניין קריטי ורגיש. שחזור מידע נועד לספק מענה מיידי לתקלות דיגיטאליות שגרמו לאבדן המידע.

לקריאה נוספת

תוכנות ניקוי המחשב

עם השנים מתמלא המחשב שלנו בפסולת והופך בשל כך לאיטי יותר. תוכנות שהותקנו בעבר על המחשב וכבר הוסרו מזמן משאירות אחריהן שאריות

לקריאה נוספת

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

אבטחת מידע

כל הזכויות שמורות © 2013-2024