כבלים סיבים אופטיים הם עמוד השדרה של התקשורת המודרנית. כמעט כל שיחות הטלפון, הנתונים ושידורי הטלוויזיה ברחבי העולם מועברים באמצעות כבלים אלה. סיב אופטי מורכב מחוטי זכוכית או פלסטיק המעבירים את פעימות האור הנושאות אותות לכל חלק בעולם.

 

מהו אינטרנט סיבים אופטיים

אינטרנט סיבים אופטיים הוא הדבר הגדול הבא בעולם האינטרנט. ההבדל העיקרי בין אינטרנט בסיבים אופטיים לטכנולוגיות אחרות כמו DSL, כבלים ולוויין הוא המהירות. לאינטרנט סיבים אופטיים יש רוחב פס גבוה בהרבה מהטכנולוגיות האחרות הללו, מה שאומר שהוא יכול לספק מהירויות מהירות יותר.

אינטרנט סיבים אופטיים קיים כבר עשרות שנים, אך רק לאחרונה הוא הפך למיינסטרים יותר בשל המהירויות הגבוהות והעלויות הנמוכות שלו.

מחקרים הראו שאינטרנט בסיבים אופטיים הוא הסוג המהיר ביותר של חיבור לאינטרנט. הסיבה לכך היא כי הוא משתמש באור כדי להעביר נתונים, מה שהופך אותו למהיר הרבה יותר מחוטי נחושת מסורתיים. מהירות האינטרנט של סיבים אופטיים יכולה להגיע ל-1 גיגה-ביט לשנייה, וזה הרבה יותר מהיר ממהירויות ההורדה האופייניות של 50 מגה-ביט לשנייה שלרוב האנשים יש גישה אליהן.

המצאת כבלים סיבים אופטיים היוותה פריצת דרך גדולה בטכנולוגיית התקשורת וסללה את הדרך להרבה טכנולוגיות אחרות בהן אנו משתמשים כיום כמו טלפונים סלולריים ורשתות אלחוטיות.

 

אינטרנט סיבים אופטיים בישראל

החברות בישראל המציעות שירות זה הן פרטנר ושירותי סלקום בשותפות עם בזק, סלקום פיבר, HOT Fiber ו-Bfiber. חברות אלו מסוגלות לספק מהירויות גבוהות יותר מאשר DSL מכיוון שהן משתמשות בחוטי סיבים אופטיים לחיבור.

עם הביקוש הגובר לאינטרנט, חברות מחפשות כל הזמן דרכים חדשות לספק שירות מהיר וטוב יותר. דרך אחת כזו היא לקרב את רשת הסיבים לאנשים.

בדף האינטרנט הבא תוכלו לבדוק אם שירות אינטרנט מהיר הגיע לכתובת שלכם.

 

עליות של אינטרנט סיבים

חיבור לתשתית סיבים אופטיים אינו יקר יותר מחיבור לאינטרנט רגיל במהירויות המתאימות. עלות התקנת כבלים סיבים אופטיים פחות יקרה מהתקנת כבלים קואקסיאליים לחיבורי אינטרנט בכבלים, וגם עלות אחזקת הקווים נמוכה יותר.

אולם יש הבדל במחיר החבילות של החברות השונות ורצוי להשוות ולבדוק מחירים,

 

לסיכום

ישראל היא המדינה היחידה בעולם שיש לה תשתית אינטרנט סיבים אופטיים מפותחת במלואה. רשת הסיבים האופטיים בארץ מספקת אינטרנט מהיר כמעט לכל בית ועסק. ממשלת ישראל השקיעה רבות בתשתית זו, שסייעה ביצירת אחת התשתיות הדיגיטליות המתקדמות בעולם. בשנים האחרונות, האינטרנט בסיבים אופטיים נתפס כפתרון לבעיית המהירויות האיטיות והמחירים הגבוהים של אינטרנט בפס רחב. זה גם תשובה לדרישות ליותר רוחב פס וקצבי נתונים גבוהים יותר.

נושאים חשובים


חומת אש

רק אחרי שמתקינים תוכנת חומת אש (פיירוול - Firewall) ומעיפים מבט ברשימת נסיונות הפריצה שהיא סיכלה, מבינים עד כמה חשוב היה להתקין אותה.

לקריאה נוספת

שחזור מידע

אובדן של מידע מהמחשב עשוי להיות בזמנים מסוימים עניין קריטי ורגיש. שחזור מידע נועד לספק מענה מיידי לתקלות דיגיטאליות שגרמו לאבדן המידע.

לקריאה נוספת

תוכנות ניקוי המחשב

עם השנים מתמלא המחשב שלנו בפסולת והופך בשל כך לאיטי יותר. תוכנות שהותקנו בעבר על המחשב וכבר הוסרו מזמן משאירות אחריהן שאריות

לקריאה נוספת

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

אבטחת מידע

כל הזכויות שמורות © 2013-2024