תוכן [ הסתר ]

אבטחת מחשב נייד היא נושא המדבר היום אל כל מי אחד. אם אתם עובדים על מחשב נייד, אתם זקוקים לו על מנת להיות זמינים לעבודה במקומות שאינם בתוך משרד. אתם וודאי לוקחים אותו לכל מקום כמעט ויודעים שאין אפשרות להבטיח שלכם זה לא יקרה: גם לאנשים האחראים והקפדנים ביותר אין ערובה שהמחשב שלהם לא ייגנב.

בשנים האחרונות, עם העלייה בשכיחותם של המחשבים הניידים, עולים על פני השטח נתונים מדאיגים ומצביעים על מגמת עלייה בגניבת מחשבים ניידים. הדבר מדאיג לא בגלל המחשב עצמו - משום שהוא משמש רק ככלי שימושי - אלא בשל המידע הרב והחשוב שנמצא בתוכו. הנזק שיכול להיגרם באובדנו הוא במקרים רבים בלתי הפיך.

לפני אבטחת מחשב נייד - ביטוח

ביטוח של המחשב הנייד זה דבר מצוין, אך לא כולל את האינפורמציה שבתוכו אלא מבטח רק מקרה של נזק למחשב. במקרה של גניבה אמנם תוכלו לקבל פיצוי כספי מחברת הביטוח, אך הוא יכסה רק את העלות של קניית מחשב חדש. באשר למידע שהיה בו - סביר להניח שהוא לא יחזור. לכן, לביטוח אין קשר אל אבטחת מחשב נייד.

לפעמים הקדמה הולכת נגדנו

פעם הייתם מקובעים למקום עבודה: התחושה הייתה שאם תצאו ממנו, לא תוכלו להמשיך לעבוד. היום מתאפשרת לנו ניידות וגישה תקשורתית לדואר אלקטרוני ולאינטרנט אפילו מהטלפון הנייד וכל אלו מקלים על העבודה השוטפת. ניידות היא אכן דבר נהדר, אך בכל יתרון ישנו כמובן גם חיסרון.

הצרה האמיתית היא כאשר תכולת המחשב נופלת לידי אנשים ומקומות שלא רצוי שתגיע אליהם. כך לדוגמא, בכירים בחברות מסוימות לא ירצו שהמידע המסווג שלהם יגיע למתחריהם, והסיבה לכך ברורה. לכן, אבטחת מחשב נייד היא פעולה שחובה לבצע.

אבטחת מחשב נייד - מה עליכם לעשות?

ראשית, אבטחת מחשבים ניידים מתחילה בכם: עליכם לדאוג תמיד לגבות את המידע שלכם. אל תדחו או תתעצלו. זה ימנע מכם מצב בלתי הפיך, כאבי ראש ועוגמת נפש, שלא לדבר על הסיכון שבאיבוד המשרה שלכם.

מקדמי בטיחות נוספים

אבטחת מחשב נייד יכולה להתבצע על ידי מעקב. היום ניתן להתחקות אחר מקום הימצאו של המחשב לאחר גניבתו או אבידתו. זה יכול להגיע בדמות דיסקים מקודדים או תוכנות מחשב. לדוגמא, מספיק שהגנב יגלוש באינטרנט דרך המחשב ומיד תמצאו את מיקומו.

סיסמאות יקשו גם הן על הגנב. יש לבחור סיסמאות שרק אתם יכולים לדעת ולא כאלו שאפשר לנחש. יש גם תוכנות שנועלות לגמרי את הגישה למחשב אם לאחר כמה ניסיונות של הקשת הסיסמא לא נרשמה הסיסמא הנכונה. כך, אם הגנב מנסה את מזלו עם שמות ותאריכי ימי ההולדת של הקרובים לכם ואינו מצליח- העניין מבחינתו אבוד.

כבל אבטחת מחשב נייד

האם שמעתם על אבטחת מחשב נייד בעזרת כבל מיוחד? מדובר על כבל באורך של בערך שני מטרים המשמש כמנעול למחשב, בדומה לקשירת אופנוע לעמוד. הוא מתחבר ליציאה שקיימת ברוב המחשבים ופשוט 'נועל' אותו.

כשאתם נמצאים מחוץ לעבודה, בדרכים, מטיילים או נוסעים, היו בטוחים שגם אם לרגע לא תהיו ליד המחשב - אף אחד לא יוכל להרים לכם אותו. בנוסף, מחירו של כבל כזה כל כך נמוך שזה מצחיק: לא יותר מ-150 שקלים. עם הכבל המיוחד, אבטחת מחשב נייד הופכת לדבר קל ולא יקר. חישבו על ה'השקעה' הקטנה הזאת ותבינו עד כמה היא תהיה לכם לעזר.

נושאים חשובים


חומת אש

רק אחרי שמתקינים תוכנת חומת אש (פיירוול - Firewall) ומעיפים מבט ברשימת נסיונות הפריצה שהיא סיכלה, מבינים עד כמה חשוב היה להתקין אותה.

לקריאה נוספת

שחזור מידע

אובדן של מידע מהמחשב עשוי להיות בזמנים מסוימים עניין קריטי ורגיש. שחזור מידע נועד לספק מענה מיידי לתקלות דיגיטאליות שגרמו לאבדן המידע.

לקריאה נוספת

תוכנות ניקוי המחשב

עם השנים מתמלא המחשב שלנו בפסולת והופך בשל כך לאיטי יותר. תוכנות שהותקנו בעבר על המחשב וכבר הוסרו מזמן משאירות אחריהן שאריות

לקריאה נוספת

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

אבטחת מידע

כל הזכויות שמורות © 2013-2024