תוכן [ הסתר ]

אבטחת מחשב נייד היא דבר ראשון במעלה שאתם צריכים לדאוג לו מרגע שרכשתם אחד כזה. היות ורוב הפעילות על מחשבים ניידים נעשית מחוץ לבית, הם חשופים לגניבה, פריצה ולסכנות האורבות ברשת לא מאובטחת. זה אולי נשמע מפחיד, אבל אבטחת מחשבים ניידים אינה מסובכת לביצוע – כל עוד מקפידים על כמה כללים בסיסיים.

אבטחת מחשב נייד מפני וירוסים ותוכנות ריגול

יתרונו הגדול של המחשב הנייד הוא ביכולת לקחת אותו איתכם לכל מקום, אולם כמו כל מחשב אחר – הוא חשוף לניסיונות התקפה של וירוסים ותוכנות ריגול שונות, בפרט אם אתם גולשים מחוץ לבית, ברשת שאינה מאובטחת.

על מנת להגן על המחשב מפני וירוסים ו'ריגול', יש להתקין עליו תוכנת מתאימות, כמו אנטי וירוס. תוכנות אלו הן הבסיס של אבטחת מחשב נייד ואבטחת מחשבים באופן כללי. חברות תוכנה וספקי האינטרנט מציעים מגוון של תוכנות הגנה טובות ואם אינכם רוצים לשלם - הרשת מלאה בתוכנות חינמיות, שיעשו גם הן את העבודה בצורה טובה.

אבטחת מחשב נייד מפני גניבה

באופן טבעי, מחשבים ניידים חשופים לסכנת גניבה הרבה יותר ממחשבים אישיים. אחרי הכל, אנחנו מסתובבים איתם מחוץ למרחב הבטוח של הבית ומספיק רגע אחד של חוסר תשומת לב או הסחת דעת רגעית, כדי שהמחשב ייעלם.

כדי להגן על המחשב הנייד מפני גניבה, מומלץ לשאת אותו בתוך תיק ולהחזיק את התיק עלינו בכל עת. גם אם נושאים בתחבורה ציבורית או יושבים במסעדה – מומלץ לשמור את התיק קרוב. אם אתם נאלצים לעזוב את התיק – השאירו אותו בשמירת חפצים או בארונית נעולה. אבטחת מחשב נייד יעילה כוללת גם כבל אבטחה, אשר ישמיע אזעקה במקרה של ניסיון לגנוב את המחשב.

אבטחת מחשב נייד מפני פריצה וחדירה

והיה ולמרות הכל המחשב הנייד שלכם נגנב – ערכו הכספי הוא לרוב הבעיה הקטנה. המידע שעל המחשב הוא לעיתים בעל ערך שלא יסולא בפז. מספיק שיש עליו אלבום תמונות כדי לגרום לשברון לב קטן. מספיק שיש עליו עבודת תזה או פרויקט חשוב בעבודה, כדי לגרום לתסכול אדיר. ומספיק ששילמתם דרכו בכרטיס אשראי כדי לגרום לבעיה כלכלית.

לכן, אבטחת מחשב נייד כוללת לא רק את המחשב עצמו – אלא גם את אבטחת המידע שעליו. דאגו לסיסמת גישה אותה תדעו רק אתם והחליפו אותה מדי פעם. אם יש למחשב אפשרות להפעלת זיהוי ביומטרי, דרך טביעת אצבע או זיהוי פנים – השתמשו בה.

בנוסף, התקינו עלי המחשב תוכנה שתדאג למחוק את כל המידע הקיים על המחשב במקרה של ניסיונות פריצה. כך, גם אם המחשב נגנב, לפחות המידע הכמוס ביותר שלכם לא יגיע לידי הגנבים. וגם זה משהו.

אבטחת מחשב נייד מפני השתלטות של האקרים

הרבה פעמים, האקרים פורצים למחשבים שונים רק בשביל האתגר. אולם לפעמים הם מונ?עים מסיבות אידיאולוגיות ופוליטיות ואז הם מכוונים את עצמם נגד גופים גדולים או משתמשים פרטיים. המטרה המוצהרת שלהם במקרה כזה היא לגרום כמה שיותר נזק. לכן, יש להתקין תוכנת firewall (חומת אש), המונעת ניסיונות התחברות של גורמים חיצוניים.

כן, זהו עולם מסוכן שם בחוץ. אבל אין זה אומר שלא כדאי לצאת עם המחשב הנייד מהבית. כל עוד הקפדתם על אבטחת מחשב נייד נבונה, מחומרה ועד תוכנה – תוכלו לצאת, לבלות וליהנות מכל יתרונותיו בביטחון מלא.

נושאים חשובים


חומת אש

רק אחרי שמתקינים תוכנת חומת אש (פיירוול - Firewall) ומעיפים מבט ברשימת נסיונות הפריצה שהיא סיכלה, מבינים עד כמה חשוב היה להתקין אותה.

לקריאה נוספת

שחזור מידע

אובדן של מידע מהמחשב עשוי להיות בזמנים מסוימים עניין קריטי ורגיש. שחזור מידע נועד לספק מענה מיידי לתקלות דיגיטאליות שגרמו לאבדן המידע.

לקריאה נוספת

תוכנות ניקוי המחשב

עם השנים מתמלא המחשב שלנו בפסולת והופך בשל כך לאיטי יותר. תוכנות שהותקנו בעבר על המחשב וכבר הוסרו מזמן משאירות אחריהן שאריות

לקריאה נוספת

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

אבטחת מידע

כל הזכויות שמורות © 2013-2024