אנטי וירוס היא תוכנה בעלת חשיבות רבה ביותר כיוון שהיא מאפשרת לעבוד על המחשב באופן בטוח וללא חדירה של תוכנות זדוניות ומסוכנות.

אפשרויות של התקנת תוכנות אנטי וירוס

ברשת אפשר למצוא כמה וכמה סוגים של תוכנות אנטי וירוס שפותחו בשנים האחרונות שיש בהן אופציה של חומת אש שהן חינמיות וגם תוכנות אחרות בתחום זה שהן לרכישה. מי שמעוניין לקנות ולהתקין תוכנה מסוג זה לשימוש שוטף מתייעץ עם איש המחשוב שלו כדי לרכוש את התוכנה שהיא הנכונה ביותר עבורו על פי הצורך והיקפי העבודה של האדם הפרטי או המקום העבודה, שיש בו עמדות עבודה רבות.

סקירת סוגי תוכנות חינמיות של אנטי וירוס

  1. Avira – מנוע מעולה לסריקת וירוסים שהוא מהיר, בעל יכולת מצוינת של איתור, משקל קל, אופטיימזר בנושא פרטיות ובעל תוסף איכותי של safe shopping שהוא חשוב לגולשים שרוכשים מוצרים באתרים מקוונים.
  2. נורטון – התוכנה הטובה ביותר בקטגוריה זו שיש בה חומת אש חכמה, הגנה בעת קניות און ליין וגם בעת ביצוע פעולות בנקאיות, הגנה מפני פישינג, מערכת מתוחכמת לניהול סיסמאות בקרת הורים בטיב מעולה וVPN שהוא מהיר.
  3. Totalv – תוכנה המאופיינת בהסרה איכותית של הנזקים, חסימה של אתרי פישינג, VPN ללא הגבלה, מאפשרת כלים טובים המותאמים למחשבים אישיים. זוהי התוכנה הטובה ביותר אך היא אינה מעניקה הגנה בזמן אמת.
  4. Walwarebytes – תוכנה בעלת מסוגלות לאיתור וירוסים ולהסרה שלהם באופן יעיל. היא בעלת יכולת לטיפול באתרי פישינג, אוספת אינפורמציה, מסננת פרסומות, ומוסיפה לגולש דפדפן אשר חוסם נזיקות. היתרון שלה הוא בכך שהתוכנה מעניקה הגנה בזמן אמת ואפשר לפעול באמצעותה אם קיימת גרסה של VPN .
  5. פנדה – תוכנה שמענקה כיסוי מלא מנזקים ממוחשבים, היא מעניקה הגנה של 150 בייט בכל שרת בודד. יש בה מוד גיימינג באופן אוטומטי באמצעות VPN /RESCUE KIT מבצעת סריקה קלת משקל של הנזקים תוך אבטחה מעולה של האינטרנט.
  6. Kaspepsky - היא אחת מבין תוכנות ניקוי למחשב אשר מבצעות ניקוי איכותי של תוכנות בעייתיות שעלולות לגרום נזק. יש לתוכנה זו יכולת מוגבלת, מנהל סיסמאות המאפשר אחסון של 15 פריטים כמו כרטיסי אשראי ופרטי לוג אין אחרים. כמו כן יש בו את האפשרות לנטר פריצה של נתונים, לבדוק מייל אחד ויש בו VPN של 20 מגה בייט.
  7. Bitdefender - תוכנת אנטי וירוס בטיב מעולה אשר מסוגלת למנוע את כניסתן של תוכנות זדוניות וגם איומים שונים בתחום רשת האינטרנט. אחד היתרונות המובהקים שלהן הוא האפשרות לזיהוי מושלם.

חשיבותו של האנטי וירוס

במציאות העכשווית לאור השימוש העצום בכל האופציות של רשת האינטרנט, קיימת חובה להגן על המידע ולכן תוכנת אנטי וירוס שתגן על הנתונים במחשב אינה מותרות אלא צורך הכרחי.

ההיצע הוא די רחב וכל לקוח בוחר את הדגם שהוא הנכון ביותר עבורו בהתאם ליכולות שלו וליצירת ההתאמה המיטבית. רצוי להתייעץ עם איש מקצוע שיסייע בסינון סוגי התוכנות והעלאה של תוכנה ייחודית שהיא המומלצת ביותר.

שימוש יום יומי במחשב ללא התקנת תוכנת הגנה לאבטחה מקסימלית הוא מסוכן, ולכן חשוב להתקין אותה הן במחשב פעיל והן במחשב חדש בבית או בעסק.

נושאים חשובים


חומת אש

רק אחרי שמתקינים תוכנת חומת אש (פיירוול - Firewall) ומעיפים מבט ברשימת נסיונות הפריצה שהיא סיכלה, מבינים עד כמה חשוב היה להתקין אותה.

לקריאה נוספת

שחזור מידע

אובדן של מידע מהמחשב עשוי להיות בזמנים מסוימים עניין קריטי ורגיש. שחזור מידע נועד לספק מענה מיידי לתקלות דיגיטאליות שגרמו לאבדן המידע.

לקריאה נוספת

תוכנות ניקוי המחשב

עם השנים מתמלא המחשב שלנו בפסולת והופך בשל כך לאיטי יותר. תוכנות שהותקנו בעבר על המחשב וכבר הוסרו מזמן משאירות אחריהן שאריות

לקריאה נוספת

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

אבטחת מידע

כל הזכויות שמורות © 2013-2024