תוכן [ הסתר ]

תוכנת Ad-Aware של חברת לאוואסופט (Lavasoft) היא אחת מן התוכנות הראשונות שנוצרו בכדי לסרוק את המחשב ולאתר תוכנות ריגול (רוגלות) ותוכנות פרסום המותקנות על המחשב ללא ידיעת או אישור המשתמש. הפופולריות הרבה של תוכנת Ad-Aware, והשם הטוב שיצא לה הינם מוצדקים, וגירסת 2008 של התוכנה בהחלט שווה בדיקה.

Ad-Aware 2008

גירסת 2008 של תוכנת Ad-Aware עברה עדכון עמוק המתבטא במהירות סריקה גבוהה יותר ויכולת זיהוי משופרת. מערכת העדכון של התוכנה אינה פעילה בצורה מתמשכת, אלא רק כאשר המשתמש בוחר להפעיל אותה, מה שפותר בעיות שהיו בעבר בתוכנה.

שילוב עם מערכת אנטי-וירוס

בגירסה בתשלום של התוכנה קיימת גם מערכת אנטי וירוס משולבת, המאפשרת כיסוי טוב יותר כנגד הסיכונים השונים, במיוחד בעת ביצוע סריקה משולבת כנגד שני סוגי האיומים. מערכת האנטי-וירוס המותקנת כחלק מן התוכנה הינה של חברת אווירה (Avira). אמנם לא בוצעו בדיקות רבות של המערכת המשולבת, אך מערכות האנטי וירוס של אווירה זוכות בדרך כלל לציונים גבוהים במבחני הביצועים (אך לא ציונים מצויינים). בנוסף כדאי לציין כי מרכז האבטחה של windows אינו מזהה את התוכנה כתוכנת אנטי-וירוס, ולכן הוא מתריע על כך שהמחשב אינו מוגן.

פונקציות נוספות שאין בגירסה החופשית

פונקציות נוספות שאינן נמצאות בגירסה החופשית של Ad-Aware 2008 כוללות את רכיב ההגנה בזמן אמיתי כנגד תוכנות פרסום, שעדיין אינו נותן לדעתנו את ההגנה המיטבית האפשרית, ותוכנות מסויימות עדיין מצליחות לעקוף אותו. בנוסף לא קיימים בגירסה החופשית יכולות סריקה כנגד איומים שאינם מוכרים מראש (heuristics scanning) ועוד מספר תכונות יותר משניות.

התקנה

ההתקנה של תוכנת Ad-Aware 2008 הינה מהירה, פשוטה ואינה דורשת הפעלה מחדש של המחשב.

סיכום

תוכנת Ad-Aware 2008 הינה תוכנה יעילה וחזקה, אך לדעתנו חשוב לשלב אותה עם תוכנת אנטי וירוס חזקה נוספת בכדי לקבל כיסוי מיטבי.

Lavasoft Ad-Aware

פרסומת

Lavasoft Ad-Aware 2008 Pro

תוכנת Lavasoft Ad-Aware מעניקה למחשב שלך הגנה איכותית כנגד איומי רוגלות ורושעות תוך שמירת רמת עדכניות גבוהה ביותר. מערכת Ad-Aware הינה אחת ממערכות האנטי-רוגלות הראשונות בעולם.

$39.95

נושאים חשובים


חומת אש

רק אחרי שמתקינים תוכנת חומת אש (פיירוול - Firewall) ומעיפים מבט ברשימת נסיונות הפריצה שהיא סיכלה, מבינים עד כמה חשוב היה להתקין אותה.

לקריאה נוספת

שחזור מידע

אובדן של מידע מהמחשב עשוי להיות בזמנים מסוימים עניין קריטי ורגיש. שחזור מידע נועד לספק מענה מיידי לתקלות דיגיטאליות שגרמו לאבדן המידע.

לקריאה נוספת

תוכנות ניקוי המחשב

עם השנים מתמלא המחשב שלנו בפסולת והופך בשל כך לאיטי יותר. תוכנות שהותקנו בעבר על המחשב וכבר הוסרו מזמן משאירות אחריהן שאריות

לקריאה נוספת

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

אבטחת מידע

כל הזכויות שמורות © 2013-2024