בארגונים ובעסקים בינוניים וגדולים יש מערכות מידע שתפקידן לסייע למקבלי ההחלטות ככלי ניהול מתקדם וליצור אינטגרציה בין החלקים השונים הקיימים בארגון. בשוק המודרני יש תחרות גבוהה, השוק דינמי ויש טכנולוגיות המתחלפות בקצב מהיר, וכדי לאפשר למנהלים ולמקבלי ההחלטות בארגון לנהל את הידע ביעילות ולהנגיש את המידע לעובדים נדרש כוח אדם מקצועי ואיכותי ומקצועי, לכן בארגונים המובילים מעסיקים מנהל מערכות מידע (מנמ"ר), ובחברות פחות גדולות מעסיקים יועץ חיצוני.

חברות מובילות בישראל ובעולם בתחום ניהול מערכות מידע

בתחום ניהול מערכות מידע יש חברות בינלאומיות גדולות ומובילות כמו אורקל, וגם חברות טכנולוגיה מוכרות כמו מיקרוסופט, IBM וחברות נוספות העוסקות בתחום. יש ארגונים מובילים המתמחים בניהול מערכות מידע כמו חברת EMC, SAP, חברת AECOM מספרד, חברת hris365, KIBS ועוד. בישראל יש חברות הייטק מובילות העוסקות בפיתוח מערכות מידע, ויש דרישה למנהלים איכותיים בתחום מערכות מידע בכל הארגונים הגדולים, כולל חברות בתעשייה הביטחון.

בין החברות בישראל ניתן למצוא את הסטארט-אפ קונדואיט,  מלם, SQ Link, טלדור, יעל תוכנה ועוד.

ביקוש גבוה למנהלי מערכות מידע

בשוק הישראלי יש ביקוש גבוה למנהלי מערכות מידע, הן בחברות המעסיקות מנמ"ר בארגון עצמו והן בחברות המציעות ניהול מערכות מידע במיקור חוץ. גם בהייטק יש דרישה למנמ"רים לתפקידים שונים. בנוסף, בוגרי תואר ראשון בניהול מערכות מידע הרוכשים ידע בפיתוח תוכנה יכולים להשתלב בהייטק בתפקידי פיתוח מאתגרים וליהנות מתנאים מעולים. כמו כן, יש משרות רבות לאיוש תפקידי מנמ"ר בחברות ביטוח, בתי השקעות, חברות ציבוריות, משרדי ממשלה, חברות ביטחוניות ועוד.

סקירה על תפקיד מנמ"ר

מנהל מערכות מידע (CIO) אחראי על ניהול כל מערכות המידע והטכנולוגיה הקיימות בארגון, תחומי האחריות שלו לרוב כוללים תחומים כמו:

  • אחריות וניהול כלל מערכות הניהול הארגוניות כמו CRM, ERP, תשתיות תקשורת ומערכות מחשוב, כלי דואר אלקטרוני, מסדי נתונים, BACK OFFICE, תוכנות וחומרה.
  • ניהול והטמעת מערכות אבטחת מידע בארגון כולל מרכזיות IP, טלפוניה ואתרי אינטרנט.
  • אפיון צרכי הארגון והגדרת דרישות.
  • עיבוד נתונים עסקיים ופיננסיים.
  • מענה למחשוב תהליכים שונים בארגון כמו שיווק, מכירות, רכש, משאבי אנוש וכו', באמצעות פיתוח, הטמעה ויישום של מערכות מידע ניהוליות.
  • אחריות על אסטרטגיית המחשוב בארגון, בדגש על פתרונות טכנולוגיים מתקדמים בתחומים כמו בסיסי נתונים ומערכות מידע.
  • ניהול מחלקות ועובדי IT.
  • שיתופי פעולה עם ספקים חיצוניים, לרבות ניהול מו"מ ומכרזים לצורך התקשרות מול רכש וספקים.

אופי התפקיד של מנמ"ר בארגונים השונים הוא תפקיד רוחבי ועליו לגשר בין העולם הטכנולוגי לעולם העסקי. לכן מעבר לידע ולהבנה של תהליכים ארגוניים, עליו להיות בעל יכולות תקשורת עם מנהלי ועובדי הענפים השונים בארגון.

השכר החודשי הממוצע למנהל מערכות מידע (3-0 שנות ניסיון) הוא 15,000-12,000 ₪, מנמ"ר בעל ניסיון מעל 3 שנים יכול להגיע לשכר של 20,000-16,000 ₪ ולאחר 5 שנות ניסיון השכר החודשי נטו מגיע ל-20,000 ₪ עד 25,000 ₪. מנהלי פרויקטים מקבלים שכר גבוה יותר בכ-20-10%.

שעות העבודה הן כמקובל בענף ההייטק ובתפקידי ניהול בכירים בדרגת סמנכ"ל. העבודה מאתגרת ומחייבת כישורים ומיומנויות מאחר והתפקיד רבגוני, ויש אפשרויות קידום בארגונים המובילים.

נושאים חשובים


חומת אש

רק אחרי שמתקינים תוכנת חומת אש (פיירוול - Firewall) ומעיפים מבט ברשימת נסיונות הפריצה שהיא סיכלה, מבינים עד כמה חשוב היה להתקין אותה.

לקריאה נוספת

שחזור מידע

אובדן של מידע מהמחשב עשוי להיות בזמנים מסוימים עניין קריטי ורגיש. שחזור מידע נועד לספק מענה מיידי לתקלות דיגיטאליות שגרמו לאבדן המידע.

לקריאה נוספת

תוכנות ניקוי המחשב

עם השנים מתמלא המחשב שלנו בפסולת והופך בשל כך לאיטי יותר. תוכנות שהותקנו בעבר על המחשב וכבר הוסרו מזמן משאירות אחריהן שאריות

לקריאה נוספת

הבהרה

המידע המופיע בדף זה הוא כללי בלבד, ואין בו בכדי להוות חוות דעת מוסמכת או ייעוץ מוסמך. אנו עושים ככל האפשר על מנת לשמור אותו מדוייק ומעודכן, אך בהחלט יתכנו כי חלק מן המידע לא יהיה עדכני או מדויק. על הקורא לפנות לקבלת חוות דעת או ייעוץ מקצועיים לפני כל שימוש במידע המופיע באתר זה. אין המידע מהווה תחליף לייעוץ מקצועי של איש מקצוע בעל הסמכה מתאימה. אין בעלי האתר והמחברים נושאים בכל אחריות מסוג כלשהו לכל נזק מכל סוג שהוא העשוי להגרם בעקבות שימוש במידע כלשהו המופיע באתר.

אבטחת מידע

כל הזכויות שמורות © 2013-2024