אבטחת מידע - על ווירוסים, רוגלות, האקרים ושאר סכנות

תוכנות ניקוי המחשב - ניקוי הדיסק

עם השנים מתמלא המחשב שלנו בפסולת והופך בשל כך לאיטי יותר. תוכנות שהותקנו בעבר על המחשב וכבר הוסרו מזמן משאירות אחריהן שאריות. גם מסד הנתונים המרכזי של מערכת ההפעלה שלנו (המכונה רג'יסטרי - registry) מתמלא במידע אודות אותן תוכנות היסטוריות, למרות שהן מזמן כבר אינן מותקנות על המחשב. אפילו הדפדפן שלנו מקפיד לשמור שאריות מאתרים בהם ביקרנו, גם אם הביקור בהם היה חד פעמי. כל אלה גורמות למחשב שלנו לפעול בצורה מסורבלת ואיטית יותר. כאן נכנסות לפעולה תוכנות ניקוי המחשב המסייעות לנו במלחמה נגד כל אותן שאריות בלתי רצויות.

מערכת ההפעלה שלנו מגיעה עם שתי תוכנות עיקריות שאמורות לשפר את המצב, המספקות שירותי איחוי ושירותי ניקוי לדיסק הקשיח. הדפדפן שלנו יודע למחוק קבצים ישנים הנמצאים במאגרי המידע שלו. עם זאת, לא רבים המשתמשים המכירים את האופציות הללו, ולכן מעטים המשתמשים העושים בהן בפועל שימוש. בנוסף, התוכנות הללו מבצעות את ניקוי המחשב ברמה בסיסית בלבד. לכן, משתמשים רבים בוחרים לעשות שימוש במגוון תוכנות לניקוי המחשב המבצעות את מירב העבודה עבורנו.

ניקוי המחשב באמצעות CCleaner

מעטים מאיתנו טורחים לתחזק ולהעניק למחשב את היחס הראוי לו. מדוע ניקוי המחשב מרתיע אותנו כל כך, וכיצד נתחזק אותו בצורה חכמה שתאריך את חייו?.כל הזכויות שמורות לאתר אבטחת מידע Firewall.co.il