אבטחת מידע - על ווירוסים, רוגלות, האקרים ושאר סכנות

שחזור קבצים

**מהו שחזור קבצים?
**איך לשחזר קבצים שנמחקו?
**שחזור קבצים – צעדים ראשונים
**אילו תוכנות מאפשרות לשחזר קבצים אובדים?

לפני שבוע נמחקו לי קבצי תמונה חשובים מאוד מהמחשב ולרגע ליבי החסיר פעימה, במהרה התגלה לי כי הליך פשוט של שחזור קבצים עשוי להציל באחת את הקבצים שאבדו ולהשיב אותם לחיים.

אם גם לכם נמחקו קבצים קריטיים מהמחשב, במאמר הבא תוכלו למצוא את כל התשובות המקצועיות לביצוע הליך שחזור קבצים מקצועי.

מהו שחזור קבצים?

שחזור קבצים הוא הליך שמטרתו לשחזר מידע חשוב שאבד מכל מדיה דיגיטאלית, כך שהמשתמש יוכל לגשת בשנית את קבצי המידע להכין להם גיבוי הולם על מדיה חלופית ותקינה ולהפוך בשנית את המידע שאוחסן בקבצים לזמין ונגיש למשתמש.

איך לשחזר קבצים שנמחקו?

חשוב לדעת כי גם אם נמחקו לכם קבצים מסל המחזור, הקבצים לא באמת נמחקים מהמחשב ולפיכך ניתן להציל את המידע באמצעות הליך מקצועי של שחזור דיסק קשיח. כאשר אנו מוחקים קובץ מהדיסק הקשיח, מערכת ההפעלה אומנם מוחקת את רישום הקובץ מאינדקס הקבצים, אולם כותבת אותו מחדש על גבי הדיסק הקשיח.

שחזור קבצים מקצועי נעשה באמצעות תוכנות לשחזור קבצים המופעלות על ידי מומחים לשחזור מידע.

כך תגדילו את סיכוייכם באשר לשחזור הקבצים שנמחקו לכם מהמחשב ביעילות:

שחזור קבצים – צעדים ראשונים

אם נמחקו לכם בזה הרגע קבצים חשובים מהמחשב, השתדלו לפעול בהתאם להוראות הבאות וכך תוכלו להגביר את סיכויי הצלת הנתונים ושחזור הקבצים במאת האחוזים.

אז לפני שאתם מתחילים לאבד את העשתונות ולהיכנס לפאניקה טוטאלית, כבו את המחשב ונתקו אותו מן החשמל בצורה מהרה ומיידית. הפעולה הבאה שכדאי לכם לעשות בכדי להשיב לחייכם את הקבצים שאבדו היא לרשום בתורה מדויקת ומפורטת את השתלשלות האירועים עד לרגע התקלה וכן פרטים מלאים אודות סוג המידע והקבצים שנמחקו ממחשבכם.

אילו תוכנות מאפשרות לשחזר קבצים אובדים?

בכדי לבצע שחזור קבצים ממחיצה או ספרייה, עלינו להיעזר בתוכנה לשחזור קבצים מתאימה אשר באמצעותה נבצע סריקת קבצים מקיפה, נאתר את הקבצים שנמחקו וניעזר באופציית שחזור קבצים בכדי להעתיקם בחזרה למערכת.

כיום ניתן למצוא תוכנות חינם מקצועיות המאפשרות לשחזר קבצים, כמו גם תוכנות שחזור מידע בתשלום, כאשר התוכנות המומלצות הינן הבאות: תוכנת שחזור קבצים מסוג: R-studio, Final recovery, File scavenger, Recover my files, Recuva, Softperfect File recovery, Undelete PLUS, Pandora Recovery ו - Softperfect File recovery.

לסיכום, אם ברצונכם להציל נתונים חשובים שנמחקו בשגגה ממחשבכם, אנו ממליצים לכם לפנות לחברת שחזור מידע מקצועית המתמחה בהליך של שחזור קבצים מקצועי.כל הזכויות שמורות לאתר אבטחת מידע Firewall.co.il