אבטחת מידע - על ווירוסים, רוגלות, האקרים ושאר סכנות

סקירת תוכנות לשחזור מידע

כשזה קורה, מדובר באחד האסונות הגדולים ביותר שהאדם יכול להיתקל בהם בין ארבעת קירות ביתו: איבוד או נזק למידע שנשמר על המחשב. אם בעבר היה מדובר על אסון שנגרם לאנשים ספציפיים מאוד, הרי שהיום כל אחד שומר את עולמו על המחשב, וזה מדאיג מאוד במקרים של אובדן מידע. במקרים כאלו, רק תוכנה לשחזור מידע תוכל לסייע.

לפני שנתחיל בסקירה של התוכנות הטובות והפופולאריות ביותר בשוק זה, חשוב שנציין דבר אחד, אשר ימנע מכם בעיות בעתיד: גיבוי. גבו? כל מידע חשוב שיש בידיכם, כזה שאתם יודעים שאם יימחק, יותיר אתכם חסרי אונים. אם תג?בו את המידע שברשותכם אחת לכמה ימים, תהיו בטוחים לכל מקרה שלא יבוא.

אז אילו תוכנות שחזור הן המומלצות ביותר?

כמובן שהתוכנות שנציג כאן הן לא היחידות שיתאימו למקרה חירום שכזה. כיום ישנן לא מעט תוכנות שמבטיחות שחזור קבצים יעיל, מחיצות וספריות ואף שיקום של קבצים שנפגמו. אלו כמה מהבולטות שיש היום:

Pandora

תוכנה נוחה וידידותית שמאפשרת לחפש מידע שנמחק בכמה שיטות, וביניהן הצגת כל עץ הספריות שבמחשב, כדי לסייע למשתמש להבין מה חסר או חיפוש בעזרת מילות מפתח. ניתן להוריד אותה בחינם מהאינטרנט והיא מאפשרת שחזור קבצים שנמחקו, תיקון קבצים פגומים ואיתור כאלו ש'נדרסו'. זוהי תוכנה לשחזור מידע שנחשבת לאחת הטובות והידידותיות שיש היום בשוק.

» Pandora להורדה

UndeleteMyFiles

גם זו תוכנה לשחזור מידע שתוכלו להוריד בחינם מהאינטרנט, והיא מציעה סקירה ואיתור של מידע שנמחק בפלטפורמה רחבה מאוד: מלבד מחיצות וספריות בדיסק הקשיח, תוכלו באמצעותה לאתר מידע שנמחק מהתקני USB, דיסקים חיצוניים, מצלמות, מיילים, מסדי נתונים ועוד.

» UndeleteMyFiles להורדה

Restoration

תוכנה 'קלה' מאוד מבחינת הנפח שלה, מה שמאפשר להעביר אותה ממחשב למחשב ללא בעיה. גם היא חינמית ומסוגלת לאתר אפילו קבצים שנמחקו מסל המיחזור. התוכנה הזו מציעה גם תוספת יעילה אשר נוגעת למקרים הפוכים: מקרים בהם אדם מעוניין למחוק לעד כל סימן או זכר לקבצים כלשהם – אם מדובר במידע סודי או אינטימי למשל.

» Restoration להורדה

Recuva

נחשבת בעיני רבים לתוכנת שחזור מהטובות שיש בעולם. מצטיינת מאוד בממשק הפשוט שלה, ניתנת בחינם ויותר מהכל – היא גם וותיקה מאוד יחסית לתוכנות האחרות שמציע השוק. עבור בעיה נקודתית ובסיסית, וגם לבעיות מעט יותר סבוכות (איתור קבצים שנמחקו מסל המיחזור למשל), זוהי תוכנת שחזור מידע מצויינת.

» Recuva להורדה

Encopy

תוכנה שיכולה להטעות מאוד בשל גודלה המזערי, אבל היא יעילה מאוד דווקא במקרים שבדרך כלל נחשבים לקשים במיוחד לפיתרון – בעיית נגישות לקבצים מסיבה טכנית כזו או אחרת. התוכנה הזו מאפשרת לחפש את הקבצים בקלות ומספקת תכונה מעניינת מאוד: בדיקת איכות השחזור שבוצע דרכה.

» Encopy להורדה

DataRecovery

עוד תוכנה שמצטיינת מאוד בממשק ובקלות ההפעלה עבור המשתמש, וגם היא ניתנת להורדה בחינם. היתרון הגדול של התוכנה הזו מגיע בדמות דו"ח מיוחד, שמפרט עבור מפעיל התוכנה את שם הקובץ ששוחזר, הספרייה שבה הוא היה, הגודל שלו ואפילו תאריך העדכון האחרון שבוצע בו לפני שנמחק או נפגע.

» DataRecovery להורדה

EasyRecovery

תוכנה לשחזור מידע שנחברה אחרונה במכוון, משום שהיא תוכנת 'כל בו', אשר מבצעת כמעט כל פעולה בתחום זה: שחזור קבצים, ספריות ומחיצות, תיקון קבצים, שחזור מיילים ואפילו אבחון של בעיות חומרה. התוכנה הזו אמנם לא ניתנת להורדה מלאה באינטרנט בחינם, אבל גם התכונות שהיא מציעה בגרסה החינמית בהחלט יעילות.

» EasyRecovery להורדהכל הזכויות שמורות לאתר אבטחת מידע Firewall.co.il