אבטחת מידע - על ווירוסים, רוגלות, האקרים ושאר סכנות

מדריך להקמת רשת אלחוטית ביתית

אם בעבר רק צירוף המילים הגדרת רשת אלחוטית היה מעלה אסוציאציה של חדר בקרה מורכב מלא מחשבים מתוחכמים ומכשירים מתקדמים, הרי שהיום כל אחד יכול להקים בביתו רשת אלחוטית. מהי בעצם רשת אלחוטית ביתי ולמה אתה צריך אותה?

לא כולנו צריכים רשת אלחוטית בבית, אבל גם אם אתה בין הזקוקים לה וגם אם לא, כל הסיפור הוא הרבה פחות מסובך ממה שהוא נשמע. רשת אלחוטית היא מצרך מבוקש בעיקר בבית בו יש מחשב נייד אחד או יותר. ברגע שהרשת הביתית היא אלחוטית, ניתן לנתק את המחשב הנייד מכבל הרשת ולהשתמש בו בחופשיות בכל מקום בבית, ללא כל בעיות גלישה.

איך תקים רשת אלחוטית בביתך?

יצירת רשת אלחוטית בבית לא מסתכמת רק בכניסה להגדרות הרשת הנוכחית ובחירה באפשרות של הגדרת רשת אלחוטית. על מנת ליצור רשת אלחוטית ביתית יש קודם כל לרכוש ראוטר – נתב – אלחוטי.

הראוטר מתחבר אל המחשב בעזרת כבל רשת, אך כיוון שמדובר בראוטר אלחוטי וכיוון שהרשת תוגדר כאלחוטית, ניתן יהיה לנתק את הכבל, כאמור. אם ישנם עוד מחשבים בבית, יש לחבר גם אותם אל הרשת.

אם אלו מחשבים ניידים חדשים יחסית, לא יהיה צורך לחבר אותם לכלום. ברגע שיחובר מחשב אחד בבית והרשת תוגדר, הם כבר יזהו אותה. מחשבים ניידים ישנים יותר יצריכו אולי רכישה של כרטיס רשת מיוחד, כזה שכבר נמצא כברירת מחדל בכל מחשב נייד מהשנים האחרונות. מחשב נייח יצטרך גם הוא כרטיס מיוחד וחיבור חוטי.

השלב הבא לאחר התקנת הראוטר וחיבורו, על פי הוראות פשוטות מאוד המגיעות יחד איתו, בדרך כלל, זה הזמן לשלב של הגדרת רשת אלחוטית. שלב זה נעשה על המחשב עצמו, וכדאי שייעשה תחת הדרכה של נציג ספקית האינטרנט שלך. כל ההתקנה לא צריכה לקחת יותר ממספר דקות.

טיפ מעשי: חברת Support.Online מציעה עזרה מקצועית בהגדרת הרשת האלחוטית בבית או בעסק - והכל בשליטה מרחוק. למידע נוסף: www.SupportOnline.co.il

אז עכשיו יש לך רשת אלחוטית – מה זה אומר?

כאמור, רשת אלחוטית ביתית מתאימה למי שיש בביתו לפחות מחשב נייד אחד. אם היום אתה רוצה לראות סרט במיטה, אתה יכול לנתק את המחשב מכבל הרשת ופשוט לקחת אותו. המחשב קולט את התשדורת מהראוטר האלחוטי גם בלי להיות מחובר אליו פיזית.

מבחינה טכנית אין פה יותר מדי סיבוכים מעבר להתקנה של רשת חוטית רגילה, ובינינו, כבר כמעט בכל בית כיום כדאי שתהיה רשת אלחוטית. המחירים של הראוטרים האלחוטיים מעט יקרים אולי אבל לא מדובר בהבדל משמעותי יותר מדי מהעלות של רשת חוטית רגילה.

עוד לפני שתיגש להתקנת הראוטר ותתקשר אל הספק על מנת ליצור יחד הגדרת רשת אלחוטית לביתך, כדאי לוודא שבמחשב הנייד שלך יש כרטיס רשת התומך ברשת אלחוטית. אם אין במחשב הנייד שלך כרטיס כזה (וזה אפשרי רק במחשבים ניידים שלא נקנו בכמה שנים האחרונות) או שיש לך מחשב נייח, דאג להצטייד קודם כל בכרטיס רשת מתאים.כל הזכויות שמורות לאתר אבטחת מידע Firewall.co.il