אבטחת מידע - על ווירוסים, רוגלות, האקרים ושאר סכנות

חומת אש - פיירוול - Firewall

רק אחרי שמתקינים תוכנת חומת אש (פיירוול - Firewall) ומעיפים מבט ברשימת נסיונות הפריצה שהיא סיכלה, מבינים עד כמה חשוב היה להתקין אותה. מחשב פרטי המחובר אל האינטרנט ללא הגנה של תוכנת חומת אש עלול להוות קורבן קל לפורצים והאקרים (או סתם מציצנים) שיוכלו להשתלט עליו מרחוק, לגשת אל מידע רגיש המצוי בו, לגרום נזקים לקבצים השונים המאוחסנים בו, ועד כדי ביצוע פעולות בלתי חוקיות דרך המחשב החטוף. כיום יותר ויותר מחשבים מחוברים באופן קבוע אל האינטרנט, מה שמגדיל מאד את הפגיעות שלהם לאיומים חיצוניים.

תוכנת פיירוול טובה יכולה לחסום נסיונות גישה והשתלטות חיצוניים אלו, ולמנוע מהאקרים שונים את היכולת לסרוק ולאתר נקודות חלשות במערכת ההפעלה המותקנת במחשב שלך. חשוב לזכור כי תוכנת חומת אש (Firewall) אינה הופכת את המחשב לבלתי חדיר לחלוטין (בכדי להפוך אותו לבלתי חדיר ב-100% צריך לכבות אותו ולנתק אותו מן החשמל...), אך בהחלט ניתן להגיע לרמות גבוהות של אבטחה גם במחשבים ביתיים. בכדי לספק רמת אבטחה מינימלית חייב כל מחשב ביתי לכלול בנוסף אל תוכנת חומת אש טובה גם תוכנת אנטי וירוס (Anti-Virus) חזקה. רק השילוב בין שתי התוכנות יאפשר הגנה סבירה למחשב שלך.

תוכנת חומת האש של מיקרוסופט

במסגרת מערכות ההפעלה חלונות XP (בגירסת Service Pack 2) ומערכת וויסטה (Vista) קיימת מערכת חומת אש מובנית, המופעלת בתור ברירת מחדל עם התקנת מערכת ההפעלה (Microsoft Windows Firewall). יש להשאיר את מערכת חומת האש הזו עד להתקנת מערכת חומת אש חלופית!

תוכנות חומת אש דו-כיווניות של חברות אחרות

תוכנות אלה חוסמות גם איומים נכנסים וגם איומים יוצאים. בשני המקרים האתגר העומד בפני תוכנת חומת האש הוא גדול - לזהות בין תנועה לגיטימית לבין נסיונות פריצה וגניבה.

איומים נכנסים הינם נסיונות של גורמים חיצוניים לפרוץ אל המחשב שלך מבחוץ דרך רשת האינטרנט.

איומים יוצאים נוצרים כתוצאה מהדבקה של המחשב בווירוסים, סוסים טרויאנים ורוגלות, כאשר תוכנות אלה מנסות לשלוח את המידע שאספו במחשב שלך אל גורם חיצוני. קיימות שלוש דרכים עיקריות לטפל בנושא זה:

בתחום תוכנות חומת האש הדו-כיווניות מובילה כיום בצורה בולטת תוכנת Zone Alarm של חברת צ'קפוינט הישראלית.

ZoneAlarm Pro

פרסומת

ZoneAlarm Pro

תוכנת ZoneAlarm Pro מעניקה למחשבך ולמידע שלך הגנה מתקדמת כנגד תוכנות ריגול, האקרים וסוסים טרויאנים.

$49.95 $39.95


כל הזכויות שמורות לאתר אבטחת מידע Firewall.co.il

עוד על חומת אש: