אבטחת מידע - על ווירוסים, רוגלות, האקרים ושאר סכנות

אנטי וירוס

מטרתן של תוכנות אנטי וירוס הינה זיהוי, איתור וניטרול וירוסים או תוכנות מזיקות אחרות המנסים לחדור (או שכבר חדרו) אל המחשב שלך. תוכנת אנטי וירוס מאפשרת השמדה של הוירוס עוד לפני כניסתו למחשב, תיקון של קבצים נגועים בוירוס, או בידוד של הוירוס כך שלא יוכל לגרום לנזקים. בעולם המחשבים כיום, המתאפיין בשיתופיות רבה בין הגולשים ברשת, תוכנות אנטי וירוס הינן הכרח שאסור לזלזל בו. בכדי להגן על המחשב מפני וירוסים מפעילות התוכנות טכניקות שונות, החל מרכיבים הפועלים במחשב כל זמן פעילותו לאיתור איומים ויראליים בזמן אמת, דרך סריקת הדואר האלקטרוני המגיע אל המחשב, וכלה בביצוע סריקות מלאות על כל הקבצים הנמצאים במחשב בכדי לאתר קבצים נגועים.

תחומי האחרויות של תוכנת אנטי וירוס

מערכות אנטי וירוס מודרניות מתרכזות בטיפול בשלושה תחומים עיקריים:

טיפ מעשי: חברת Support.Online מציעה שירותי אנטי וירוס בהשתלטות מרחוק, 24 שעות ביממה. למידע נוסף, בקרו בעמוד אודות שירותי הגנה מוירוסים.

www.SupportOnline.co.il

סריקת קבצים

השיטה הבסיסית ביותר (והשימושית ביותר) לזיהוי וירוסי מחשב הינה ביצוע של סריקה יסודית של הקבצים במחשב באחת משלוש נקודות זמן:

בעת ביצוע הסריקה, מחפשת תוכנת האנטי וירוס מאפיינים בתוך הקבצים השונים המתאימים למאפיינים המצויים במילון וירוסים המעודכן בצורה סדירה על ידי כותבי התוכנה בהתאם לאיומים החדשים שזוהו על ידם. גישה זו דורשת עדכונים בזמן אמיתי של מילון הוירוסים, בדרך כלל בצורה אוטומטית דרך האינטרנט.

על מנת שלא יתגלו על ידי תוכנות אנטי וירוס, נכתבים כיום הוירוסים בצורה המאפשרת להם להשתנות תוך כדי פעילות או להצפין חלקים מסויימים בקוד שלהם בכדי להקשות על תוכנות אנטי וירוס הפועלות לפי מילון וירוסים לזהות אותם.

זיהוי התנהגות חשודה

מאחר ומספר הוירוסים גדל בהתמדה, לא ניתן לזהות את כולם באמצעות מילון וירוסים. מסיבה זו מפעילות תוכנות האנטי וירוס שיטת פעולה נוספת המתמקדת בזיהוי התנהגות חשודה של תוכנות, העשויה להצביע על הדבקות בוירוס. השימוש בשיטה זו כרוך במעקב צמוד אחר פעילות כל התוכנות במחשב, תוך נסיון לזהות התנהגויות חריגות כגון שינוי תוכנה אחרת. באמצעות שיטת פעולה זו ניתן לזהות גם וירוסים חדשים לחלוטין, אך מצד שני היא עלולה ליצור אזעקות שוא רבות, שעלולות לגרום למשתמש להתרגל אליהן. מסיבה זו השימוש בטכניקה זו הולך ופוחת בתוכנות אנטי וירוס מודרניות.

טיפול באיומים

כאשר תוכנת אנטי וירוס מזהה איום (קטע קוד שמופיע בקובץ וגם במילון הוירוסים או התנהגות חשודה של התוכנה), היא תנסה לטפל באיום באחת משלוש דרכים עיקריות:

נוד אנטי וירוס (Nod)

כל מחשב צריך אנטי וירוס, רק צריך לבחור איזה. אנטי וירוס נוד (Nod) נותן לכם את הכל – חבילת הגנה מושלמת, מהירה, ולא מפריעה למשתמש, ואפילו המחיר ידידותי.

נורטון אנטי וירוס

מערכת נורטון אנטי וירוס (Norton Anti Virus) היא אחת המערכות הנפוצות והפופולריות בעולם כיום.

קספרסקי אנטי וירוס

תוכנת קספרסקי אנטי וירוס (Kaspersky Anti Virus) היא אחת מן המתחרות הבולטות על התואר תוכנת האנטי וירוס הטובה ביותר. הכל הזכויות שמורות לאתר אבטחת מידע Firewall.co.il